Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
23°C
5°C
PET.
22°C
9°C

3. večer v kašči 2019/2020, gost p. Karel Gržan

Organizator: Župnija Nova Cekev
Vstopnina: Vstop prost

O POLNOVREDNOSTI SLEHERNIKA

Prvih 95 tez patra Karla Gržana (tistih, ki govorijo o osvoboditvi od izkoriščanja) je doživelo veliko odmevnost (več kot 15.000 izvodov v Sloveniji, ob tem še prevod v angleščino – teze je na twitterju navedel tudi papež Frančišek). Sedaj je postavil pred nas novih 95 tez in sicer za izhod iz slepe ulice vzgoje in izobraževanja. V njih utemeljuje, da ni bolj ali manj vrednih, da ima slehernik polno vrednost v izvirnosti svoje osebnosti – v »kokteilu« njemu danih nadarjenosti in da morata vzgoja in izobraževanje temeljiti na usposabljanju za dopolnjevanje in sodelovanje in ne na izključujoči tekmovalnosti.

 

Poudarke tez o vzgoji in izobraževanju

nam bo pater Karel Gržan predstavil

v torek, 18. februarja ob 18. uri ………..

Vabljeni.Všečkaj objavo

Oglejte si tudi