Logo MojaObčina.si

Trzin

DANES
25°C
14°C
JUTRI
22°C
15°C
3276

Občina zdravja 2020 - Katere lokalne skupnosti naredijo največ za zdravje svojih prebivalcev

Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) v projektu »Zdravje v občini« že več let spremljamo različne kazalnike zdravja za vsako od 212 slovenskih občin. Enkrat letno pripravimo publikacije za vsako posamezno občino, saj se zavedamo pomena lokalnega okolja za zdravje prebivalcev in želimo odločevalce na lokalni ravni spodbuditi k večji aktivnosti na področju zdravja. Zdravje namreč sodi med najpomembnejše prvine kakovosti življenja v nekem okolju. Tega se zavedajo tudi v vodilnem slovenskem projektu za spremljanje razvoja na lokalni ravni Zlati kamen, s katerim NIJZ sodeluje od leta 2018. V letošnjem letu bosta NIJZ in Zlati kamen prvič podelila nagrado Občina zdravja za občino, ki je prepoznala zdravje kot pomembno vrednoto in je v preteklem letu izstopala po aktivnostih za izboljšanje zdravja svojih prebivalcev.

 

Občina zdravja ni občina, ki ima najbolj zdrave občane

Zdravje je človekova največja vrednota. Je temelj razvoja in blagostanja posameznika in celotne družbe. Nastaja tam, kjer ljudje živijo in delajo, kjer se družijo in preživljajo prosti čas. Odgovornost za zdravje zato ni samo stvar vsakega posameznika in nacionalne politike, ampak v veliki meri tudi odgovornost odločevalcev na lokalni ravni. S to akcijo ne želimo zgolj nagraditi občine, kjer so občani najbolj zdravi, saj je zdravje posledica mnogih dejavnikov. Z novo nagrado Občina zdravja želimo spodbujati lokalne skupnosti prav v vsaki slovenski občini k aktivnemu odnosu do zdravja prebivalcev ter odkrivati in širiti najboljše prakse s tega področja.

 

Na povezavi si poglejte, kako zdrava pa je občina Trzin. 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi