VISOK PORAZ V LJUBLJANI

RD LL GROSIST SLOVAN : RD HERZ ŠMARTNO                              33 : 23 (19 : 12)

Ljubljana (15.02.2019) – Športna dvorana Kodeljevo, sodnika: Jože Humek in Rok Škvarč, delegat: Dragan Nikolič.

LL Grosist Slovan:
Grum 5, Jovičič 2, Serdinšek-Ekart 3, Marinček 1, Krivic 5, Budalić 1, Skušek 6, Lukan, Ponikvar, Gahan Caleb, Fidel 1, Furdi 1, Kljun 3, Sankovič 2, Atanasov 3. Trener: Aleš Repina.

Herz Šmartno: Sadar, Je. Žižek, Ribarič 4, Škrabanja 1, Cirar, Berglez, Justin 8, Bahovec 3, Zobarič 1, Muratovič, Sadar 1, Bučar, Avsec 5, Jerina, Jamnik, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan  3 (2), Herz Šmartno  4 (2).

Izključitve: LL Grosist Slovan  6 minut, Herz Šmartno  8 minut.

Diskvalifikacije:

Ljubljanska zasedba je včeraj lahko pozdravila povratek Jerneja Furdija po daljši poškodbi gležnja, hkrati pa je moštvo nastopilo v standardni postavi, z izjemo tretjega vratarja Matica Jugovica.

Moštvi sta si v uvodnih minutah nekoliko izmenjavali prednost. Šmarčanom je v 13. minuti z delnim izidom 0:3 uspelo povesti s 6:8, nato pa je sledil vrhunski strelki niz gostiteljev. Ti so se z delnim izidom 7:1 oddaljili na +4 (13:9) in še naprej mirno ohranjali prednost. Slednja je ob koncu prvega polčasa znašala +7 (19:12).

Gostitelji so drugi del odprli nekoliko v krču in nikakor niso uspeli še povišati prednosti. V začetku 40. minute pa je igra vendarle stekla in vodstvo je naraslo že na +11 (28:17). Na koncu so priložnost dobili vsi rokometaši v ljubljanskem dresu in tekma se je končala s 33:23.

Pri domačih je bil s šestimi goli najučinkovitejši izkušeni Janez Skušek, za gostujočo ekipo pa je osemkrat zadel Andraž Justin.