NED.
14°C
3°C

ZMAGA JE ODŠLA V ČRNOMELJ

RD HERZ ŠMARTNO : RK ČRNOMELJ                                          28 : 31 (11 : 12)

Šmartno pri Litiji (30.03.2019), Dvorana Pungrt, gledalcev: 150, sodnika: Aleš Gorenc in Silvo Košir, delegat: Dušan Okleščen.

Herz Šmartno:
M. Sadar (8 obramb), Je. Žižek, Ribarič, Škrabanja 3, Cirar, Berglez 1, Justin 16, Bahovec, Zobarič, Rozina 3, Muratovič (0 obramb), Ju. Žižek 2, A. Sadar 2, Jerina 1, Močnik, Kukovica (2 obrambi). Trener: Filip Gradišek.

Črnomelj: Pezdirc, Medic, Ogulin 2, Majerle 3, Jakofčič, Bagarič (3 obrambe), Štrucelj 1, Horvat, Slobodnik 5, Weiss 1, Stariha 14, Mihelič 4, Plut (1 obramba), Aupič (7 obramb), Slemenšek 1. Trener: Zoran Šutej.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 10 (10), Črnomelj 9 (6).

Izključitve: Herz Šmartno 8 minut, Črnomelj 8 minut.

Diskvalifikacije:

Domača ekipa je na tekmi nastopila brez novo poškodovanega Jake Avsca, kar se je poznalo že v začetku tekme. Gostje so z dobro igro v obrambi občutneje povedli pri 5:8. Skozi celotni prvi polčas so tudi vodili, na koncu so se domači približali na 11:12. V drugem delu smo videli pravi boj, vseeno pa so gostje narekovali tempo in skozi celotni drugi del tudi vodili, največ za 3 zadetke. V drugem polčasu se je proti koncu tekme poškodoval šmarski vratar Maks Sadar, ki tekme ni mogel več nadaljevati. Domača ekipa je bila nazadnje najbližje pri rezultatu 26:27, a so gostje ostali mirni in tekmo uspešno pripeljali do konca. Strelsko sta bila najbolj učinkovita Andraž Justin s 16 zadetki pri domačih ter izkušeni Gregor Starih s 14 zadetki pri gostih.