3°C
16°C
2°C

SUVERENA DOMAČA ZMAGA

RD HERZ ŠMARTNO : ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK                                 38 : 29 (24 : 15)

Šmartno pri Litiji (30.11.2018), Dvorana Pungrt, gledalcev: 200, sodnika: Jože Humek in Rok Škvarč, delegat: Robert Krašna.

Herz Šmartno:
M. Sadar (23 obramb), Je. Žižek 1, Ribarič 2, Škrabanja, Berglez, Justin 15, Bahovec, Zobarič 1, Rozina 2, Muratovič (0 obramb), A. Sadar 7, Avsec 5, Jerina 1, Močnik 1, Kukovica (0 obramb), Žurga 3. Trener: Filip Gradišek.

Škofljica Pekarna Pečjak: Nered, Pangerc 1, Štubler, Regner 2, Cingesar 3, Kljun 6, Zgonec, Svečko 1, Vidmar 5, Marolt 1, Krese 8, Etling, Lipužič (12 obramb), Podmenik 2, Štavar (0 obramb), Janželj. Trener: Gregor Cvijič.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 3 (3), Škofljica Pekarna Pečjak 9 (6).

Izključitve: Herz Šmartno 12 minut, Škofljica Pekarna Pečjak 6 minut.

Diskvalifikacije:

Tekma je bila izenačena do 4:4, potem pa je domača ekipa začela igrati vedno bolje. Razpoložena domača ekipa je začela večati prednost iz minute v minuto, vsaka gostujoča napaka je bila kaznovana s hitrim zadetkom. Andraž Justin je v 15. minuti dosegel že svoj sedmi zadetek, odlično je branil tudi Maks Sadar. Strelska učinkovitost je bila izjema, saj se je počas končal z rezultatom 24:15. V drugem polčasu je domača ekipa vzdrževala razliko in igrala še naprej dobro. Domači trener Filip Gradišek je proti koncu tekme priložnost ponudil vsem igralcem, vseeno pa se do konca tekme razlika ni zmanjšala. Domača ekipa je zasluženo visoko zmagala, ter se povzpela na 6. mesto na lestvici 1.B državne rokometne lige.