24°C

PRAZNIK ROKOMETA V SLOVENJ GRADCU

RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RD HERZ ŠMARTNO                              35 : 31 (15 : 18)

Slovenj Gradec (10.05.2019) – Športna dvorana Slovenj Gradec, sodnika: Rok Kikel in Rok Zupan, delegat: Milovan Tomič.

Slovenj Gradec 2011: Orter, Cvetko 4, Bulovič, An. Yankovskyy 3, Pajt 12, Kresnik, Podstenšek, Šiljeg, Lesjak 1, Jagodič 1, Šol 5, Poklič 9, Tajnik, Al. Yankovskyy, Ošlovnik, Soldo. Trener: Sebastjan Sovič.

Herz Šmartno: Ribarič 3, Škrabanja 1, Cirar 2, Berglez, Justin 11, Bahovec 2, Rozina 2, Muratovič, A. Sadar 3, Avsec 5, Jerina, Močnik 2, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011  6 (5), Herz Šmartno  2 (2).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011  8 minut, Herz Šmartno  10 minut.

Diskvalifikacije:

Pred nabito polno dvorano v Slovenj Gradcu smo spremljali napeto in izenačeno tekmo. V prvem polčasu se je tekma začela izenačeno, večkrat pa so vodili domači, ampak le do rezultata 12:11. Nato so Šmarčani prevzeli pobudo in povedli že 14:18, polčas pa dobili s tremi zadetki razlike.

V drugem polčasu so domači začeli bolje in izid kmalu izenačili, pri 21:20 pa ponovno povedli. Sledilo je zelo izenačeno nadaljevanje do rezultata 31:30. V zaključku tekme so domači izkoristili nekaj redkih napak gostov, ter na koncu tudi zmagali z 35:31.

Domača ekipa se je z domačimi navijači veselila pomembne zmage, saj jih do naslova prvaka 1.b lige sedaj loči le še točka. Velika pohvala gre tudi domačim navijačem, saj so skozi celotno srečanje korektno navijali in na koncu tudi pozdravili našo ekipo RD Herz Šmartno.