PORAZ NA IGU

ŠD MOKERC – KIG : RD HERZ ŠMARTNO                              35 : 32 (21 : 14)

Ig (09.03.2019) – Športna dvorana OŠ IG, sodnika: Marko in Matjaž Pirc, delegat: Martin Kunstič.

Mokerc-KIG:
Grudnik, Ž. Žagar, M. Žagar 7, Bučar 4, Petek, Comino, Legen 2, Štamcar, Makivič, Kalabić 2, Kastelic, Gorišek 5, Tabaković 11, Leš 4. Trener: Roman Šimon.

Herz Šmartno: M. Sadar, Je. Žižek, Ribarič 1, Cirar 6, Berglez, Justin 11, Bahovec 3, Zobarič 1, Rozina 1, Muratovič, Bučar, Avsec 5, Jerina, Močnik 4, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke: Mokerc-KIG  8 (6), Herz Šmartno  6 (5).

Izključitve: Mokerc-KIG  4 minute, Herz Šmartno  10 minut.

Diskvalifikacije: Žarko Makivič (23. minuta) – rdeč karton, Rok Ribarič (21. minuta) – 3x 2 min.

Tekma je bila izenačena prvih nekaj minut, nato pa so domači zaigrali bolje in kmalu povedli 10:5. Sledilo je nekaj izenačenih minut, proti koncu prvega polčasa pa so domači povedli že s sedmimi zadetki razlike.

V drugem polčasu je šmarska ekipa zaigrala bolje, predvsem se je zmanjšalo število napak. Pri rezultatu 27:26 je bila razlika le še en zadetek, a je končnica tekme pripadla domači ekipi, ki je na koncu tudi zmagala s tremi zadetki razlike.