24°C
7°C

POMEMBNA DOMAČA ZMAGA

RD HERZ ŠMARTNO : RK AJDOVŠČINA            29 : 25 (11 : 11)

Šmartno pri Litiji (02.03.2019), Dvorana Pungrt, gledalcev: 100, sodnika: Luka Šebek in Dejan Colner, delegat: Silvester Vidic.

Herz Šmartno: M. Sadar (13 obramb), Je. Žižek, Ribarič 1, Cirar 2, Berglez 1, Justin 8, Bahovec 8, Zobarič, Muratovič (0 obramb), Ju. Žižek, A. Sadar, Bučar, Avsec 7, Jerina, Močnik 2, Kukovica (0 obramb). Trener: Filip Gradišek.

Ajdovščina: Krauthaker (0 obramb), Štrancar, Koren 4, Polanc, Svetik 2, Peljhan 10, Vidic, Stanič (3 obrambe), Pelicon 2, Gregorc (11 obramb), Masilo 2, L. Bratina, Breznikar 5, L. Bratina, Tunanovič, Koren. Trener: Peter Bešir.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 1 (1), Ajdovščina 8 (7).

Izključitve: Herz Šmartno 6 minut, Ajdovščina 12 minut.

Diskvalifikacije: Jan Svetik (41. min) 3x 2 min

Na pustno soboto sta se v Dvorani Pungrt pomerili ekipi Herz Šmartna in Ajdovščine. Začetek tekme je pripadel domači ekipi ter gostujočemu vratarju Gregorcu. Domači so igrali bolje, vendar je odlično branil tudi gostujoči vratar. Domača ekipa je proti koncu polčasa le popravila realizacijo in povedla 10:7. A so gostje do polčasa uspeli izenačiti na 11:11. V drugem polčasu smo videli boljšo igro gostov, ki so povedli 13:15, ter skoraj do 54. minute ohranjali minimalno prednost 24:25. Takrat pa je domača ekipa napravila preobrat, s pametno igro v obrambi in nekaterimi obrambami Maksa Sadarja so v zadnjih šestih minutah naredili delni izid 5:0. Igralci Herz Šmartna so se veselili pomembne zmage, gostje pa so obžalovali zamujeno priložnost za kakšno točko ali dve.