DOBOVA MOČNEJŠA

RD HERZ ŠMARTNO : MRD DOBOVA                              23 : 29 (13 : 15)

Šmartno pri Litiji (01.12.2017), Dvorana Pungrt, gledalcev: 350, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl, delegat: Milovan Tomič.

Herz Šmartno:
M. Sadar (0 obramb), Strmljan 1, Ribarič, Kunst 3, Cirar 1, Justin 4, Bahovec 3, Žižek, Muratovič (19 obramb), A. Sadar, Bučar, Jerina 1, Močnik 7, Žurga, Kukovica (0 obramb), Dobovičnik 3. Trener: Filip Gradišek.

Dobova:
Dular, Markušić 8, Rožman, Humek, Seferović 7, Mustapić 1, Prezelj (0 obramb), Jankovič, Jazbec 3, Zavodnik 2, Krnc, Kučič 1, Smojver 5, Hotko 2, Blaževič (18 obramb), Hrupič. Trener: Aleksander Markl.

Sedemmetrovke:
Herz Šmartno 6 (6), Dobova 2 (1).

Izključitve:
Herz Šmartno 4 minute, Dobova 10 minut.

Diskvalifikacije:

Kljub 19 obrambam Muratoviča je domača ekipa Herz Šmartno klonila še na drugem domačem derbiju zapored. V prvem polčasu so bili gostje že od začetka bolj podjetni, povedli so z 5:9 ter kasneje tudi 9:13. Domača ekipa je do konca prvega polčasa uspela znižati na 13:15. V drugem delu so bolje začeli Šmarčani, ki so izenačili rezultat že pri 16:16 ter imeli tudi malo pobude do rezultata 19:19. V zadnji četrtini tekme pa smo videli prevlado gostujoče ekipe, ki je na krilih dveh Hrvatov, Markušića in Seferovića, zelo uspešno realizirala napade. Razbranil se je tudi gostujoči vratar Blaževič, gostje pa so tudi zelo dobro igrali v obrambi. Najvišje vodstvo je bilo pri rezultatu 22:29, končni rezultat pa je dosegel najmlajši igralec na igrišču, domačin Tim Jerina.