Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
11°C
JUTRI
24°C
14°C
Oceni objavo

Rez potomke modre kavčine z Lenta

V Žički kartuziji smo opravili rez potomke najstarejše vinske trte z Lenta, trte Kartuzijanke. Rez trte Škalčanke pa je že predhodno opravil njen skrbnik.

Reza so se udeležili župan Občine Slovenske Konjice Darko Ratajc; gospodar trte Škalčanke in trte Kartuzijanke, predsednica Vinogradniško-vinarskega društva Slovenske Konjice Ivana Podkrajšek, skrbnik potomke Jože Tominšek, pripadniki evropskega reda vitezov vina ter drugi gostje. Program sta popestrila harmonikarja Kevin Hrovat in Patrik Pristovnik, zapeli so tudi Ljudski pevci Turistično kulturnega društva Klokočovnik.

Kartuzijanka v tišini Žičke kartuzije uspeva od 17. aprila 2008, ko smo jo prejeli v dar od mariborskega župana. Zanjo skrbi Jože Tominšek. Trta Škalčanka je bila že leta 2001 zasajena na vstopu v vinorodne Škalce, v hudi zimi 2009/2010 pa je pozebla. V letu 2010 smo zato iz Maribora dobili nov cepič, mu poiskali novo, ugodnejšo in toplejšo lego v Škalcah. Zanjo skrbi Dejan Brečko.

Oglejte si tudi