Logo MojaObčina.si
DANES
1°C
-6°C
JUTRI
5°C
-2°C
Oceni objavo

90 let Ivanke Zlodej

Pri Zlodejevih je bilo pretekle dni nadvse veselo, saj je slavljenka Ivanka praznovala visok življenjski jubilej, 90 let. Davnega leta 1932 je bila rojena na Resniku, kjer je v kmečki družini Orlačnik bilo sedem otrok. Že mnogo let živi v Novi vasi pri Slovenskih Konjicah. V zakonu z možem Karlijem  sta vzgojila tri sinove. Sedaj pa zanjo vzorno skrbi družina sina Ivana. Pred kratkim je postala celo praprababica. Ivanka je še vedno zelo bistrega duha, vedra in dobre volje. Ves čas obiska prijateljic Območnega društva invalidov Dravinjske doline je ob bogato obloženi mizi obujala spomine v dobrem in slabem. Žal pa je družinsko srečo skalila smrt moža, posloviti pa se je morala tudi od vnuka in dveh sinov. Kljub temu je srečna in hvaležna, saj je bila nadvse vesela lepih voščil in dobrih želja, ki so jih v imenu društva ODI zaželele  Silva, Poldika , Hermina in Majda.

Oglejte si tudi