0°C
17°C

TINA KOVAČ IN NUŠA PEROVNIK NOVI ČLANSKI DRŽAVNI PRVAKINJI

Ta vikend je v Mariboru potekalo državno prvenstvo in hkrati prvo tekmovanje po tekmovalnem judo premoru. V soboto 12. 9. 2020 so se na državnem prvenstvu pomerili judoisti v kategoriji mlajših kadetov, v nedeljo 13. 9. 2020 pa še člani in članice.

V soboto se je v Mariboru zbralo 148 tekmovalcev iz 33 slovenskih judo klubov.

Za Judo klub Acron Slovenj Gradec je naslov državne prvakinje v kategoriji do 48 kg osvojila Jevgenija Gajić.

Bronasti so bili Ajda Gašper do 52 kg, Žak Šuler do 55 kg, Ožbej Razgoršek do 81 kg in Žiga Verčkovnik nad 81 kg.

Jaka Tušek je do 46 kg osvojil 4. mesto, Alex Lassnig Špalir pa 7. mesto v kategoriji nad 81 kg.

Jan Kušej in Maj Kavnik pa sta tokrat ostala brez uvrstitve.

V nedeljo je na tatami stopila še članska ekipa Judo kluba Acron Slovenj Gradec. V konkurenci 112 tekmovalcev iz 19 slovenskih klubov je imel naš klub zgodovinskih 6 šest odličij članskega prvenstva in sicer dva naslova prvaka ter štiri srebrna odličja.

Za veliko veselje in zgodovinski rezultat sta poskrbeli Nuša Perovnik do 52 kg ter Tina Kovač do 57 kg, ki sta po 10 letih, ko je nazadnje naslov osvojila Fitore Zenuni, postali članski državni prvakinji.

Članski državni podprvaki pa so postali  Nace Herkovič do 66 kg, Aljaž Gostenčnik do 90 kg, Vinko Prevolšek do 60 kg in Urška Bernard do 48 kg.

Tamara Kovač je osvojila 4. mesto, Ines Hribernik pa je bila 5.

Žan Boženk, Nace Pečnik in Žan Kaizer so tokrat ostali brez uvrstitev.