11°C
-1°C

Številčna zasedba in visoke uvrstitve mladih atletov

7 medalj na PS U16

Na Ravnah je v soboto, 15.9., in nedeljo 16.9.2018, potekalo Prvenstvo Slovenije v atletiki za starostno kategorijo U16. Zasedba Atletskega kluba Slovenj Gradec je bila tokrat res številčna, saj je na tekmovanju nastopilo kar 27 atletov in atletinj, ki so se na start postavili skupaj kar 51 krat.

Izstopajoče uvrstitve med prve tri so se nizale že prvi tekmovalni dan. Zala Sekavčnik in Aleksej Klemenčič sta postala nova državna prvaka v teku na 1000m. V metu diska pa sta Janine Lužnik in Leja Bricman osvojili srebrno in bronasto medaljo.
Dobri nastopi so sledili tudi drugi tekmovalni dan. Ponovno sta v teku na srednje proge izstopala Aleksej Klemenčič, ki je ostal nepremagljiv tudi v teku na 3000m, in Zala Sekavčnik z osvojeno srebrno medaljo v teku na 2000m. Skoraj brez konkurence je bila tudi Janine Lužnik, ki je srebrni v disku, dodala še zlato v suvanju krogle. Blizu medalje je bila tudi Nuša Lužnik, ki je na tokratnem PS tekmovala v konkurenci s starejšimi, a se vseeno uspela uvrstiti na 4.mesto.
Uspešno so tekmovali tudi ostali atleti in atletinje:
Njec Mojškerc (300m), Grega Nabernik (daljina), Aljaž Prednik (daljina, troskok), Urban Prošt (troskok, 1000m), Jošt Pušnik (daljina, troskok, višina), Nejc Škrabec (daljina), Luka Temnikar (1000), Nik Uranc (300m), Taja Kac (100m), Melina Kelaidis (1000m, 2000m), Gaja Korošec (daljina, višina), Tjaša Mori (daljina, 100m), Lea Ošlovnik (daljina, 100m), Maša Pirnat (300m, 100m), Lana Potočnik (daljina, 100m), Hana Praprotnik (daljina), Tjaša Samec (daljina, 100m), Ivana Simonovič (daljina, troskok), Lara Šaloven in Hana Šaloven (daljina, 100m), Nastja Šumah (daljina, 100m), Laura Vušnik (troskok, daljina), Zala Sekavčnik (1000m, 2000m), Aleksej Klemenčič (1000m, 3000m), Lea Bricman (disk, krogla), Janine Lužnik (disk, krogla, kopje), Nuša Lužnik (kopje, krogla).