Na vrhuncu atletske sezone naši atleti in atletinje v vrhunski formi

V konkurenci mlajših mladincev in mladink 6, v konkurenci mlajših članic pa 4 medalje.

Dvojno Prvenstvo Slovenije v atletiki, ki je 2. in 3. junija 2018 potekalo v Ljubljani, je znova postreglo z izjemnimi rezultati naših atletov in atletinj. V konkurenci mlajših mladincev in mladink so osvojili 6, v konkurenci mlajših članic pa 4 medalje.

Že prvi dan Prvenstva Slovenije je Mitja Kordež v teku na 100m z odličnim časom 10,93 zanesljivo osvojil zlato medaljo v konkurenci mlajših mladincev. Kljub močnemu vetru in dežju, ki sta ovirala tekmovalke, je na 400m razdalji v kategoriji mlajših članic prepričljivo zmagala tudi Maja Pogorevc. Prvo mesto si je med mlajšimi članicami pritekla tudi Eva Zorman v teku na 5000mi.
Oba, Mitja in Maja, sta zlatima medaljama iz prvega dne prvenstva dodala še vsak svoje zlato v teku na 200m. Mitja Kordež je ne 200 metrski razdalji odtekel tudi nov najboljši rezultat sezone.
Nova državna prvakinja je postala tudi Zala Sekavčnik v teku na 800m in naslovu zimske državne prvakinje v dvorani dodala še naslov na prostem. Zala je medaljo osvojila tudi v teku na 400m, kjer se je med mlajšimi mladinkami uvrstila na 2.mesto. Dve medalji je v tej kategoriji osvojila tudi Lana Verhovnik, ki je bila tretja tako v suvanju krogle kot v metu diska. Bronasta je bila tudi Zala Bricman v metu diska med mlajšimi članicami.
Uspešno so tekmovali tudi ostali atleti in atletinje. Zala Katarina Hovnik in Vita Volk sta uvrstili v finale teka na 200m. Veronika Pisnik, ki je v teku na 400m z ovirami z novim osebnim rekordom 67,81 osvojila šesto mesto. Na 6. mesto sta se uvrstili tudi obe štafeti.

3.mesto: Lana Verhovnik (Krogla - 12,67m);
6.mesto: Zala Katarina Hovnik, Ivana Simonović, Neža Križovnik Jelen, Vita Vovk (4x100m);
6.mesto: Vita Vovk (200m - 26,16);
8.mesto: Zala Katarina Hovnik (200m - 26,49);
11.mesto: Zala Katarina Hovnik (100m - 12,99);
20.mesto: Ivana Simonović (daljina – 420cm)15.mesto: Vita Vovk (100m - 13,19);