22. Turnir za prehodni Pokal Mestne Občine Slovenj Gradec 2019 v kegljanju

Kegljaški klub Slovenj Gradec je organiziral in izvedel že tradicionalni
22 Turnir za prehodni Pokal MO Slovenj Gradec v letu 2019.
Prehodni pokal preide v trajno last osvojitelja po treh zaporednih ali petih nezaporednih osvojitvah.
Turnir je organiziran ob občinskem prazniku Mestne občine Slovenj Gradec.
Tekmovanja so se tekmovalci udeležili s 94 nastopi.
Tekmovanje se je odvijao v štirih kategorijah.
V ženski in moški konkurenci registriranih tekmovalk in tekmovalcev
in v ženski in moški konkurenci rekreativk in rekreativcev.

V kategoriji žensk rekreativk je 1. mesto z 586  podrtimi keglji osvojilla Marjana Gams iz Slovenj Gradca, pred 2. uvrščeno Anito Kure iz Ruš, ki je podrla 557 kegljev. 3. mesto je pripadlo Slavici Slanič iz Slovenj Gradca z 501 podrtim kegljem.
Marjani Gams je pripadel tudi prehodni pokal, saj je v ženski kategoriji podrla največ kegljev.

V kategoriji registriranih tekmovalk je 1. mesto osvojila Marija Čefarin iz kegljaškega kluba Vodnjak iz Novega Mesta, ki je podrla 569 kegljev. Na 2. mesto se je uvrstila Mojca Repnik iz KK Slovenj Gradec z 556 podrtimi keglji pred soigralko iz kluba Majdo Repanšek, ki je podrla 555 kegljev in osvojila 3. mesto.

V kategoriji rekreativcev je 1. mesto z 596 portimi keglji osvojil Boris Praprotnik iz Dravograda, pred drugo uvrščenim Jakobom Cedulo iz Mislinje, ki je prav tako podrl 596 kegljev, ampak je imel slabše čiščenje.
3. mesto je osvojil Toni Drevenšek iz Dravograda, ki je podrl 590 kegljev.

V kategoriji registriranih tekmovalcev je 1. mesto z 624 podrtimi keglji osvojil Janže Lužan, član kegljaškega kluba SK FWT Comp. Neunkirchen v Avstriji, sicer pa redni član reprezetance Slovenije.
V last mu je pripadel tudi prehodni pokal.
2. mesto je z 615 podrtimi keglji osvojil Željko Baljak iz KK Slovenj Gradec, pred tretje uvrščenim Iztokom Javornikom iz KK Keglbar Lovrenc iz Radelj ob Dravi, ki je podrl 609 kegljev.

Za tekmovalke in tekmovalce z Koroške, turnir šteje za Naj kegljačico in kegljača Koroške.

Tekmovnje je potekalo brez zapletov v organizaciji KK Slovenj Gradec.
Zahvaljujemo se vsem udeležencem turnirja in vas vabimo na naše prihodnje prireditve.