Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
17°C
-6°C
JUTRI
20°C
-2°C

90 let kina: Fant z oblaki (za otroke 9+)

10791

Cloudboy, mladinski film, Belgija/Norveška/Švedska/Nizozemska (2016), 77', podnapisi, za otroke 9+


Režija in scenarij: Meikeminne Clinckspoor

Igrajo: Sara Sommerfield, Geert Van Rampelgerg, Mikkel Gaup, Daan Roofthooft, Ayla Gáren Audhild Nutti


Film o mladostniški identiteti in spoznavanju lastnih korenin ter svojega bistva, posnet v čudoviti laponski pokrajini.

Dvanajstletni Niilas obišče mamo, ki živi z novo družino na Laponskem, na severu Švedske, kjer prebivajo nomadski pastirji ljudstva Sami. Nerad se je ločil od očeta, s katerim je užival običajno mestno življenje, zato je precej nejevoljen. Deklica Sunnà in polbrat Pontus se trudita navezati stik z njim. Pastirji se pripravljajo na selitev jelenov, otroci jim pomagajo. Niilas iz upora namerno spusti čredo in eden izmed jelenov izgine. Deček se priključi iskalni odpravi in pri tem kar naprej srečuje skrivnostnega losa … Sramežljiv mestni fant se počasi prelevi v divjega dečka, ki preizkuša meje svojih moči. Proti vsem pričakovanjem Niilas doživi najbolj razburljivo poletje v svojem življenju.

Festivali, nagrade: Kristiansand 2017 (nagrada žirije ECFA/ECFA Jury Award), TIFF Kids 2017

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Mi

Kulturni dom Slovenj Gradec