Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

2 Korošca – Oto Vrhovnik in Adi Smolar


Kultura
 | 
02.12.2016, 19:00 - 21:00
A A

2 Korošca – Oto Vrhovnik in Adi Smolar


Kje: Kulturni dom Slovenj Gradec, Francetova cesta 5, 2380 Slovenj Gradec
Kdaj: 02.12.2016, 19:00 - 21:00
Organizator: 

Kulturni dom Slovenj Gradec


Cena vstopnice: 12 €

"2 KOROŠCA"

ADI SMOLAR – kantavtor

OTO VRHOVNIK – saksofonist


Koroški kantavtor – odličen na kitari, pristen v nastopu in izviren v besedilih – je priljubljen med vsemi generacijami, njegove pesmi, ki nam pogosto nastavljajo ogledalo, si radi popevajo tudi najmlajši.


"Se počasi daleč pride, se prav počasi spletejo vezi, dokler mi sonce ne zaide, iskal poti bom do ljudi!"


Tako nam ADI SMOLAR v eni izmed svojih najnovejših pesmi preprosto opiše pot, ki jo je prehodil od leta 1981, ko je imel svoj prvi samostojni koncert, do danes, ko velja za enega izmed najizvirnejših, najplodnejših in najpopularnejših kantavtorjev pri nas. Za svoje delo je prejel številne nagrade tako s strani poslušalcev kot strokovne javnosti, izdal je 14 samostojnih albumov, obenem pa je tudi avtor pesniške zbirke ter šestih knjig za otroke. Hudomušen, kritičen, razmišljujoč in pronicljiv opazovalec življenja in medčloveških odnosov nam bo s pomočjo svojih pesmi, prežetih z obilo humorja in zdravega razuma kot vedno pripravil večer nabit s pozitivno energijo.


Saksofonist mag. OTO VRHOVNIK, rojen v Dravogradu je po svojem študiju v Mariboru, Gradcu in Parizu, si je prizadeval, da bi klasični saksofon postal prepoznaven tudi v srednji Evropi. Zaradi njegovih številnih internacionalnih nastopov, kot solist in pedagog, je popularnost klasičnega saksofona zelo hitro naraščala. Sodelovanje z različnimi orkestri - Dunajskimi filharmoniki, Državno opero na Dunaju, Berlinskimi filharmoniki ... ter številnimi posnetki v različnih zasedbah dokazujejo njegove uspehe. Mag. Oto Vrhovnik je redni profesor za klasični saksofon na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost na Dunaju. Poleg svojega pedagoškega ustvarjanja na Dunaju rad igra tudi glasbo 60-ih in 70-ih let, katera ga je vrsto let spremljala v njegovi mladosti.


Tudi na koncertu z Adijem Smolarjem bomo slišali nekatere zimzelene skladbe iz tistega časa. Predstavil se nam bo "tako in tako", to pomeni, da bomo slišali različno zvrst glasbe.


Nedavno je Oto Vrhovnik zapisal: »Glasba je edini jezik na svetu, ki ga razumemo vsi«. Velikokrat se sprašuje - kakšen bi bil svet, če bi samo en dan ostali brez glasbe ? Ste tudi vi kdaj, pomislili na to?«


Cena vstopnice: 12 EUR, v predprodaji 10 EURLokacija: Kulturni dom Slovenj Gradec
Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!