Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
30°C
16°C
JUTRI
30°C
15°C

17. Tradicionalno srečanje pri Prežihovi bajti

Organizator: KOROŠKI POKRAJINSKI MUZEJ
Vstopnina: Vstop prost

Koroški pokrajinski muzej, Muzej Ravne na Koroškem vas vabi na 17. Tradicionalno srečanje pri Prežihovi bajti. 

Prežihova bajta prislonjena ob Preški Vrh od koder je najlepši razgled po Vorančevem svetu je od leta 1979 odprta za javnost kot spominski muzej posvečen pisatelju Lovro Kuharju – Prežihovemu Vorancu. Na letošnjem tradicionalnem srečanju bo slavnostni govornik Miroslav Osojnik, dolgoletni strokovni sodelavec Koroškega pokrajinskega muzeja in odličen poznavalec Prežiha. V referatu bo podal spomine na vseslovenski projekt  v okviru katerega je nastal spominski muzej.

 

Kulturni program bosta sooblikovala Janez Dovč in Gregor Vovk.

 

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi