Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo še nastale posamezne plohe ali nevihte. Ponoči se bo prehodno povsod razjasnilo, proti jutru pa se bo v notranjosti Slovenije zmerno pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 16 °C.
10°C | 22°C
torek, 20.05.2018
12°C | 20°C
sreda, 22.05.2018
8°C | 22°C
četrtek, 23.05.2018
11°C | 22°C
petek, 24.05.2018
14°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 20.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

100 portretov iz revije Odsevanja


Umetnost
 | 
24.04.2018 ob 18:00
A A

100 portretov iz revije Odsevanja


Kje: Koroška galerija likovnih umetnosti, Glavni trg 24, 2380 Slovenj Gradec
Kdaj: 24.04.2018 ob 18:00
Organizator: 

KOROŠKA GALERIJA LIKOVNIH UMETNOSTI


Opomba:V sklopu projekta Trienale sodobne umetnosti na Koroškem bo kot zaključena razstava predstavljenih tudi sto portretov slovenskih književnikov in književnic, ki so izhajali v Odsevanjih. Najstarejši koroški periodični kulturni almanah in eden izmed redkih na Slovenskem, ki neprekinjeno izhaja od ustanovitve leta 1979, ponuja koroškim literatom stalen prostor za objavo poezije in krajših proznih prispevkov, obenem pa z esejističnimi, spominskimi ter poljudnimi strokovnimi besedili omogoča razprto in reflektirano kulturno razpravo. Pomemben del Odsevanj je od nastanka dalje tudi likovna oprema, ki je v zadnjih letih tematsko osredotočena na predstavitev opusov domačih ustvarjalcev s področja vizualnih umetnosti. Literarno in likovno ustvarjanje, ki predstavlja pomembno identiteto matične občine Slovenj Gradec, si tako v reviji že vrsto let podajata roko, na poseben način pa je to sožitje podčrtal tematski blok, ki ga pripravlja slavist z ravenske gimnazije Miran Kodrin. Z domiselnimi anagrami je predstavil protagoniste slovenskega literarnega Parnasa, likovno podobo pa so v imenitni galeriji portretnih upodobitev prispevali v posamezni številki revije podrobneje predstavljeni likovniki: Stojan Brezočnik, Katja Felle, Leander Fužir, Andrej Grošelj, Peter Hergold, Štefan Marflak, Zoran Ogrinc, Luka Popič, Jerneja Smolnikar in Sašo Vrabič. Ob razstavi pa bo potekal tudi literarni program, ki ga v sodelovanju z revijo Odsevanja in slovenjgraško gimnazijo pripravlja Andrej Makuc.  

Razstava bo na ogled do 20. maja.


Lokacija: Koroška galerija likovnih umetnosti
Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!