SEVNIŠKI ATLETI USPEŠNI NA LJUBLJANSKEM MARATONU

22. Ljubljanskega maratona, ki slovi po svoji številčni udeležbi, so se v velikem številu udeležili tudi sevniški atleti. Tudi tokrat so predvsem v sobotnem delu tekmovanja posegli po najvišjih mestih. V šolskih tekih, ki so šteli tudi za državno prvenstvo, so tako atleti AK Sevnica dosegli kar tri zmage: Tomi Bajc in Ajda Slapšak sta slavila med sedmimi razredi, med tem ko je Nika Dobovšek kljub padcu na startu dohitela in prehitela vse tekačice devetega razreda. Do drugega mesta je med šestimi razredi pritekla Živa Slapšak, Tim Krašovec je bil tretji med petimi razredi, četrto mesto je pripadalo Naji Zupančič in Tjašu Pelku v konkurenci sedmih razredov, med tem ko sta bili peti Lea Haler med devetimi razredi in Iza Vencelj med šestimi. Tomaž Sešlar je med dečki devetih razredov dosegel sedmo mesto. V srednješolskem teku je nastopal Žan Vozelj, ki je 4-kilometrski tek zaključil na 16. mestu.

Dan kasneje so na 10-kilometrskem teku sevniške barve zastopali Miha Povšič, Tomi Bajc in Martina Možic. Do odličnega 9. mesta je pritekel Miha Povšič. Vetrovni polmaratonski in maratonski preizkušnji pa sta bili zelo uspešni za Brigito Karlovšek, ki je v teku na 21 kilometrov zasedla 14. mesto v svoji kategoriji, med tem ko je bil Dušan Kraševec  na državnem prvenstvu v maratonu odličen drugi v svoji kategoriji.