Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
8°C
JUTRI
26°C
10°C
Oceni objavo

Sevničani in čebel'ce / medeno doživetje

Med nami živi na tisoče čebelic, ki s svojim delom in sobivanjem bogatijo naše življenje.

Pogosto pozabimo kako zelo majhne, pridne, organizirane so…

Prav one so s svojo marljivostjo navdahnile medeno doživetje v Sevnici.

 

Odkrivali boste zgodovino čebelarjenja, skrivno življenje čebel in delo čebelarja. Spoznali kako so se čebelji pridelki nekoč uporabljali v obrtništvu in vsakdanjem življenju. Preizkusili se boste v izdelavi čeberol'ce in pokusili medene pridelke na krušnih dobrotah z drožmi. Pot vas bo vodila mimo cerkve sv. Nikolaja, kjer boste spoznali, da so s čebelami povezani tudi svetniki, do grajskega čebelnjaka, kjer se boste za konec okrepčali še z medenim napitkom. 

 

Trajanje: 2h

Cena 23,90€ na osebo

 

Cena vključuje DDV, turistično vodenje, ogled razstave o obrtništvu in delavnico izdelovanja čeberol'ce, pokušinjo medenih prigrizkov, medenjakov in medenega napitka ter ogled cerkve sv. Nikolaja in grajskega čebelnjaka.

Prepustite se slastnemu medenemu doživetju v Sevnici, zakladnici doživetij.

 

Informacije in rezervacije Doživljaj, TA Posavje, Glavni trg 19, 8290 Sevnica

dozivljaj@kstm.si, 051 680 287

 

Oglejte si tudi