Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
15°C
-2°C
PET.
13°C
1°C

9. Pohod po poteh Milana Majcna

4579
Organizator: Turistično društvo Šentjanž
Deli

V času, ko Krajevna skupnost Šentjanž praznuje svoj krajevni praznik, se spominjamo  junaškega boja in upora domačina Milana Majcna in Jančija Mevžlja. Leta 2011, ko je minilo 70 let junaškega boja, je Turistično društvo Šentjanž pot poimenovalo »Pot po poteh Milana Majcna«. Pohod se vsako leto zgodi na soboto, ki je bližja 29. oktobru, dnevu, ko je Murncah potekal boj.

 

Izhodišče: Šentjanža 344m, izpred spomenika
Višinska razlika:okoli 180m
Dolžina poti: 13 km približno 3 ure hoje
Opis poti in težavnost: Pot je lahka, hodimo po asfaltni cesti, makadamu, kolovoznih poteh,..

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!