Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

JUTRI
31°C
16°C
NED.
31°C
15°C
6360

Osrednja občinska slovesnost ob dnevu državnosti na Sv. Otu

Na predvečer praznika, 24. junija, se je kot tradicionalno na Sv. Otu odvila osrednja občinska slovesnost ob dnevu državnosti, ki sta jo skupaj pripravila Območna zveza veteranov vojne za Slovenijo "Veteran" Nova Gorica - sekcija Šempeter-Vrtojba in Občina Šempeter-Vrtojba. Že 31 let mineva, odkar je slovenska skupščina razglasila neodvisnost Slovenije in sprejela Temeljno ustavno listino o samostojnosti in neodvisnosti. Ob dnevu državnosti lahko s ponosom zremo na našo domovino.
"Danes naša Slovenija ni več tako rosno mlada, je v obdobju zrelosti in napredka. Mi, njeni državljani, moramo temu slediti, se odzivati zrelo in modro. Ni potrebno, da smo enaki. Dovolimo, da nas različnost bogati, saj bodo vedno med nami različna mnenja in pogledi. Zato pa se čimbolj poenotimo v temu, da svojo državo gradimo naprej na temelju miru, sožitja, kulture, varnosti, trajnostnega gospodarskega razvoja, predvsem pa spoštovanja do naše domovine, do katere imamo vsi enako pravico," je v svojem vočilu ob prazniku zapisal župan mag. Milan Turk, ki je zbrane na slovesnosti tudi pozdravil, slavnostna beseda pa je pripadla Srečku Lisjakupredsedniku OZVVS Veteran Nova Gorica. Seveda je ob tem donela slovenska pesem iz grl pevcev Mešanega pevskega zbora Ciril Silič iz Vrtojbe. Protokolarni del slovesnosti so s kulturnim programom bogatili še glasbeniki Goriškega pihalnega orkestra ter sopranistka Julija Polanc in Dušan Bremec na kitari in orglicah.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi