Logo MojaObčina.si
JUTRI
11°C
2°C
ČET.
11°C
-2°C
Oceni objavo

Odprti prenovljeni prostori Krajevnega urada v Šempetru

V torek, 12. septembra 2023, je bil svečano odprt prenovljen Krajevni urad novogoriške upravne enote v Šempetru. Prenovljene prostore so odprli državni sekretar na ministrstvu za javno upravo Jure Trbič, načelnik UE Nova Gorica Andrej Markočič in župan Milan Turk. Slednja sta poudarila odlično sodelovanje občine in upravne enote. Upravna enota Nova Gorica ima sicer krajevne urade po vseh 6 goriških občinah, a je ravno ta v Šempetru najbolj obiskan. Nenazadnje je Šempeter med večjimi kraji na Goriškem, v občini pa je tudi veliko podjetij in zaposlenih, ki potrebujejo storitve upravne enote. Prostore je uredila občina, ki jih brezplačno daje državi v uporabo. “Veseli smo, da je na ta način upravna enota bliže ljudem, to je najbolj pomembno,” je dejal župan Turk. Tudi državni sekretar Trbič je poudaril velik pomen krajevnih uradov, saj so prav z njimi storitve države bistveno bolj dostopne. Obisk v Šempetru je zaključil z delovnim srečanjem z županom na temo še boljšega zagotavljanja dostopnih, kakovostnih in učinkovitih storitev javne uprave prebivalstvu in gospodarstvu v lokalnem okolju.

Oglejte si tudi