Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

4. Busineses Meetups Nova Gorica je gostil znanega...


Družabni dogodki
 | 
17.10.2013, 17:00 - 19:30
A A

4. Busineses Meetups Nova Gorica je gostil znanega investitorja Branka Drobnaka


Kje: Kavarna Rusjan, Eda center, Delpinova 18B, 5000 Nova Gorica
Kdaj: 17.10.2013, 17:00 - 19:30
Organizator: 

PRIMORSKI TEHNOLOŠKI PARK D.O.O.


Povezava: http://www.primorski-tp.si/novice/2013/4-busineses-meetups-nova-gorica-je-gostil-znanega-investitor

Vrtojba, 18.10.2013: Primorski tehnološki park je na 4. Business Meetups Nova Gorica povabil Branka Drobnaka, izkušenega investitorja, iniciatorja in soustanovitelja kluba Poslovnih angelov. Zanimiva in aktualna tematika, kako pridobiti investicijo, kaj investitorji iščejo in kako identificirajo dobre projekte je pritegnila več kot 40 udeležencev, večinoma podjetnikov, bodočih podjetnikov in študentov. V dobri uri vodenega pogovora je Drobnak poudaril ključne napotke za vse, ki iščejo investitorja ali tvegan kapital. Ob neformalnem druženju so podjetniki z dobrimi projekti navezali osebni stik z investitorjem in se tudi že dogovorili za prvo srečanje.

 

Branko Drobnak je v pogovoru, ki ga je začinil z veliko dobrimi praksami in energijo, pojasnil kako delujejo investitorji in zakaj investirajo v start-up podjetja. Povedal je, da poslovni angeli večinoma investirajo v podjetja, ki imajo inovativno idejo in so mednarodno usmerjena, saj je za hitro rast potreben velik trg.

 

Največ idej, ki se v zadnjem času pojavljajo, so iz področja informacijsko-komunikacijskih tehnologij in tehnologij v oblaku, ki znižujejo stroške in povečujejo učinkovitost. Poudaril je, da je poleg dobre ideje pomembna ambiciozna in energična podjetniška ekipa, ki je pripravljena trdo delati za realizacijo svoje ideje. Vsi uspešni start-up podjetniki so se učili od prvih kupcev, zato investitorji spodbujajo, da gredo tudi lastniki, direktorji in osrednji tehnični kader prodajati produkt na trg.

 

Drobnak je pojasnil kako investitorji ocenjujejo podjetniško idejo, in sicer ocenijo izdelek ali storitev, oziroma bolečino, ki jo le-ta rešuje in to ali so kupci pripravljeni zanj plačati. Opisal je celoten investicijski proces. Poslovni angeli običajno investirajo v fazi, ko ima podjetje prototip oziroma prve stranke ter izdelan poslovni načrt, ki jasno kaže potencial podjetja. V posamezno podjetje investirajo med 50.000 EUR in 250.000 EUR, vendar podjetje investicije ne prejme takoj v celoti, ampak v obrokih. Naredi se namreč 120 dnevni izvedbeni plan, na osnovi katerega se spremlja realizacijo. Poudaril je, da je potrebno investitorju redno poročati in da se ekipa skupaj z investitorjem odloča o nadaljnjih korakih. Poslovni angeli so namreč tudi manjšinski lastniki v podjetju in podjetniku z izkušnjami aktivno pomagajo pri gradnji start-up podjetja. Opozoril je tudi na eno velikih napak start-up podjetij, in sicer, da menijo, da je investicija kredit.

 

Drobnak je investicijski pristop prikazal skozi številne praktične primere in s tem izzval med udeleženci številna vprašanja.


Lokacija: Kavarna Rusjan, Eda center, Delpinova 18B, 5000 Nova Gorica


Priloge:
Neznan tip datoteke
mit_9993.jpg
8679_mit_9993.jpg (8,18 MB)
Neznan tip datoteke
mit_9993.jpg
86796dc36_mit_9993.jpg (8,18 MB)
Neznan tip datoteke
mit_0054.jpg
8679_mit_0054.jpg (7,68 MB)

Prenesi vse


Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!