Občine: Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica Občine: Benedikt, Cerkvenjak, Cirkulane, Destrnik, Dornava, Duplek, Gorišnica, Hajdina, Hoče-Slivnica, Juršinci, Kidričevo, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Majšperk, Makole, Maribor, Markovci, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Ormož, Pesnica, Podlehnik, Poljčane, Ptuj, Rače-Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Središče ob Dravi, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Šentilj, Trnovska vas, Videm, Zavrč, Žetale Občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Litija, Ljubljana, Log - Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice, Vrhnika Občine: Bloke, Cerknica, Ilirska Bistrica, Loška dolina, Pivka, Postojna Občine: Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal ob Soči, Kobarid, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Renče-Vogrsko, Šempeter-Vrtojba, Tolmin, Vipava Občine: Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej Občine: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Kostel, Loški Potok, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog-Trebelno, Novo mesto, Osilnica, Ribnica, Semič, Sodražica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk Občine: Ankaran, Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran, Sežana Občine: Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi Občine: Bistrica ob Sotli, Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Gornji Grad, Kozje, Laško, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rečica ob Savinji, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Solčava, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Štore, Tabor, Velenje, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec Občine: Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec, Vuzenica Občine: Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica Rečica ob Savinji
JUTRI
6°C
-5°C
TOR.
9°C
-1°C
Oceni objavo

SEKRETAR ŠEFIC NA DOGODKU OBČINA MED VAMI

Državni sekretar in vodja Službe Vlade Republike Slovenije za obnovo po poplavah in plazovih Boštjan Šefic se je na povabilo županje Majde Potočnik v ponedeljek udeležil dogodka Občina med vami na temo Izvajanje obnove po poplavah in plazovih v letu 2023. Na srečanju je bil prisoten tudi vodja Državne tehnične pisarne (DTP) dr. Blaž Dolinšek.

Županja Rečice ob Savinji je državnemu sekretarju in vodji DTP predstavila zaključene sanacijske projekte, kot tudi tiste projekte, ki so še v fazi izvajanja. Prav tako je predstavila odprte prostorske akte in omenila izzive, s katerimi se občina sooča, med drugim nujne sanacijske ukrepe na vodotokih, vzpostavitev protipoplavne varnosti krajev ob Savinji, dolgotrajnost postopkov ter negotovost občanov glede vprašanj, povezanih s preselitvami.

Državni sekretar Šefic je zbranim zatem predstavil številne ukrepe in projekte, povezane s popoplavno obnovo po uničujočih poplavah avgusta 2023. Prebivalce je prav tako spomnil, da je Ministrstvo za naravne vire in prostor tistim, ki so bili v poplavah oškodovani, izdalo poziv za oddajo dokumentacije stroškov, ki so nastali pri obnovi. Vodja DTP Dolinšek je podrobneje predstavil podatke o prizadetih objektih v občini Rečica ob Savinji.

V nadaljevanju so prebivalci Rečice ob Savinji gostoma predstavili stiske in probleme, s katerimi se srečujejo pri popoplavni obnovi. Izpostavili so predvsem nujnost zagotovitve varnosti tistim objektom, ki so bili umaknjeni iz seznama evidentiranih objektov za odstranitev zaradi razlogov izb 151.a člena interventnega zakona. V zvezi s tem je državni sekretar zagotovil, da je to potrebno zagotoviti, čeprav z začasnimi ukrepi, ki bodo zmanjšali tveganja do končnih rešitev. Pogovor je potekal tudi o nujnosti rednega vzdrževanja strug, ki ga je potrebno zagotoviti. Opozorjeno je bilo na nekatere, po njihovi oceni, pereče probleme. Državni sekretar Šefic je prebivalcem pojasnil pristop k urejevanju vodotokov, sanacijske in dolgoročne ukrepe ter nujnost, da se čim prej konča hidrološko hidravlična študija Savinje. Poudaril je, da se morajo sanacijski ukrepi izvajati premišljeno in na podlagi projektov. Za dolgoročne ukrepe in večje investicije kot so zadrževalniki pa je potreben Državni prostorski načrt (za Zgornjo Savinjsko dolino se pripravljata dva). Zagotovil je, da bo vse v razpravi izpostavljena mnenja in predloge posredoval pristojnim in skupaj z vsemi, ki so vključeni v sanacijo in obnovo, vztrajal pri učinkovitem in doslednem izvajanju ciljev in konkretnih nalog.

Vir: obcina-recica.si

Komentarji

Prosimo, da pri komentiranju upoštevate pravila za objavo komentarjev.
Ta prispevek še nima komentarjev. Bodi prvi!

Oglejte si tudi