Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
32°C
14°C
JUTRI
31°C
15°C
16286

PSIHOLOŠKA PODPORA PO TELEFONU

V teh nepredvidljivih časih, ko je večino naših življenj na glavo obrnila epidemija, je normalno, da občutimo nekatere simptome tesnobe. To je sila neprijetno čustvo, ki pa je v osnovi nenevarno in lahko tudi uporabno, saj nas opozarja na nevarnost in nas aktivira. Normalno in koristno je, da smo trenutno nekoliko bolj zaskrbljeni za naše zdravje. Težava nastane, ko tesnobo občutimo prepogosto ali je preveč intenzivna. Takrat lahko pomembno vpliva na našo kvaliteto življenja, na spanje, apetit in splošno funkcioniranje.

 

Če menite, da so občutki tesnobe postali moteči, jih lahko poskusite zmanjšati z nekaj enostavnimi pristopi. Pri zmanjšanju tesnobe nam lahko pomaga:

  •  
  • - Umirjeno dihanje,
  • - telovadba,
  • - poslušanje glasbe,
  • - osredotočanje na »tukaj in zdaj,«
  • - določanje samo nekaj minut v dnevu, ko bomo premišljevali o svojih skrbeh,
  • - pogovor s prijateljem.

 

V okviru ZVC bosta v ZD Radovljica za telefonske pogovore psihologinji Maša Širnik in Karin Kordež. Telefonska linija deluje vsak delovni dan od 8:00 do 12:00 na telefonu 040 324 805 ter od 14:00 do 18:00 na 04 53 70 345. Številka je namenjena vsem, ki menijo, da potrebujejo pogovor s psihologom. 

 

Opomba: Kadar gre za nujno življenjsko ogrožajoče stanje, pokličite 112. Za informacije o novem virusu COVID-19 prosim pokličite telefonsko številko 080 14 04 med 8:00 in 20:00 uro.

Povezave

-

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi