10°C
14°C
1°C

Gorazd Jurekovič srebrn v Rusiji!

Od 1. do 5. maja je v Rusiji potekalo evropsko mladinsko prvenstvo. Udeležilo se ga je 11 slovenskih tekmovalcev, med njimi tudi naša Eva Puhar (Youth A) in Gorazd Jurekovič (Youth B). Tekmovali so v kombinaciji treh disciplin: balvani, težavnost in hitrost.

Eva in Gorazd sta bila uspešna v težavnosti in balvanih. V obeh disciplinah sta se uvrstila skozi kvalifikacije v polfinale in potem še v finale. Eva je bila v balvanih obakrat 6., Gorazd pa je bil v balvanih ravno tako 6., v težavnosti pa si je priplezal srebrno medaljo. Odlični rezultati za naša mlada tekmovalca!

Slovenski tekmovalci so bili zelo uspešni, saj so v treh kategorijah in v treh disciplinah pobrali kar 10 medalj: 1 bronasto, 4 srebrne in 4 zlate. Od tega celo 3 zlate medalje v kombinaciji: Lina Funa, Liza Novak, Lovro Črep in Lucija Tarkuš.