Državno prvenstvo v športnem plezanju 2017, Slovenska Bistrica

V soboto, 14. 10. se je v Slovenski Bistrici odvilo 3. tekmovanje za državno prvenstvo v športnem plezanju in sicer za mlajše in srednje kategorije. Pri mlajših kategorijah se je najbolje odrezal Gorazd Jurekovič, ki je z dvema vrhovoma po rednem delu nastopil v superfinalni smeri, kjer pa je žal moral priznati premoč plezalcu iz Slovenskih Konjic. Tako je zasedel odlično 2. mesto med cicibani. Stopničke sta za las s 4. mestom zgrešili Hana Humerca in Ela Glavač. Dobre rezultate so dosegli tudi ostali Radovljičani:
  • Cicibanke: 4. Ela Glavač, 5. Lina Laharnar.
  • Cicibani: 2. Gorazd Jurekovič.
  • Ml. deklice: 4. Hana Humerca, 6. Eva Puhar, 12. Maja Arnež.
  • Ml dečki: 8. Nejc Skumavec, 12. Jan Ulčar.

V popoldanskem delu tekmovanja so se pomerili še starejši dečki/deklice in kadeti/kadetinje. Pri starejših deklicah sta nastopili Nikolič Lara in Grošelj Nina. Zasedli sta 24. in 25. mesto. Za obe je to prva sezona na državnem prvenstvu. Pri kadetih in kadetinjah sta nas zastopala Luka Potočar in Vita Lukan. Oba sta se z vodstvom po kvalifikacijah suvereno uvrstila v finale. Tudi v finalu sta pokazala odlično pripravljenost, kot edina preplezala finalno smer in zmagala v kategoriji kadetov in kadetinj.

• St. deklice: 24. Nina Grošelj, 25. Lara Nikolič.
  • Kadetinje: 1. Vita Lukan.
  • Kadeti: 1. Luka Potočar.

Že čez teden dni sledi naslednja tekma za državno prvenstvo v Tržiču. Tudi tam si želimo takšnih rezultatov naših plezalcev ????