Logo MojaObčina.si

Radovljica

JUTRI
22°C
9°C
PET.
22°C
9°C

50. romanje bolnikov in invalidov

3764
Organizator: Slovensko Marijino narodno svetišče na Brezjah
Deli

Letošnje narodno romanje bolnikov in invalidov na Brezje bo jubilejno ali ‘zlato’, saj se bodo bolniki zbrali ob Mariji že petdesetič.

Brezje, 50 let romanj bolnikov in invalidov
“Ob zlatem jubileju naših romanj smo hvaležni najprej Bogu in Mariji, da smo se lahko vsa ta leta v takem številu zbirali okrog oltarja in pod materinsko varstvo Marije Pomagaj na Brezjah, kraljice Slovencev. Mnogi od teh, ki so ta leta romali z nami, so že v večnosti in prepričani smo, da nam pomagajo s svojo priprošnjo, kar velikokrat močno občutimo. Hvaležni smo romarjem, ki se vabilu odzovejo, našim škofom in duhovnikom, patrom frančiškanom, oskrbnikom bazilike na Brezjah, mladim in odraslim prostovoljcem, šoferjem in spremljevalcem ter vsem, ki nam pri tem pomagate. V Marijino priprošnjo smo Slovenci vedno otroško zaupali in nebeška Mati nas nikdar ni zapustila. Naj bo tako tudi v bodoče.”
Franc Bole, oče romanja

Tretjo soboto v juniju vas vabimo na Brezje, k Mariji Pomagaj, na tradicionalno, 50. romanje bolnikov in invalidov.
Program romanja:
ob 9. uri: molitev rožnega venca in petje
ob 10. uri: slovesna romarska sveta maša; somaševanje vodi ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore

Lepo vabljeni.

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi