Logo MojaObčina.si
DANES
20°C
15°C
JUTRI
23°C
15°C
Oceni objavo

Vabilo na delavnico za pripravo Strategije lokalnega razvoja do leta 2027

Sodelujte pri razvoju našega podeželja!

Vabimo vas na delavnice za pripravo Strategije lokalnega razvoja LAS Prlekija do 2027.

Delavnice so namenjene:

  • predstavnikom občin, javnih zavodov,
  • podjetnikom,
  • nosilcem dopolnilnih dejavnosti na kmetijah,
  • predstavnikom društev in NVO
  • drugi zainteresirani javnosti


V občini Radenci bo delavnica v četrtek, 6. 4. 2023 ob 14. uri v sejni sobi Občine Radenci.

Delavnice so brezplačne.


Ekipa Prleške razvojne agencije, ki ji je ponovno zaupano vodenje lokalne akcijske skupine LAS Prlekija, se je lotila priprave Strategije lokalnega razvoja za lokalno akcijsko skupino LAS Prlekija za novo programsko obdobje do leta 2027. Že tretje programsko obdobje zapored bo vzpostavljeno partnerstvo delovalo po načelu »od spodaj navzgor«, ki je značilno za skupni pristop LEADER / CLLD oz. lokalni razvoj, ki ga vodi skupnost. To pomeni, da bo strategija nastala na podlagi potreb, ki izhajajo iz našega lokalnega okolja. Z željo, da skupaj poiščemo potrebe, želje, predloge in poslovne ideje za razvoj v občinah in na območju LAS bomo zato v vsaki izmed osmih občin LAS Prlekija organizirali delavnice, namenjene predstavnikom javnega, gospodarskega in civilnega sektorja. Na delavnicah se bomo osredotočili na vaše potrebe in na potrebe okolja ter jih skušali umestiti v zastavljene prednostne naloge, ki nam bodo služile kot izhodišče za pripravo strategije lokalnega razvoja.
V kolikor že imate izoblikovano projektno idejo, ki jo želite s pomočjo sofinanciranih nepovratnih EU sredstev uresničiti v obdobju do leta 2027, vas vabimo, da jo delite z nami z izpolnitvijo obrazca.
Podrobnejše informacije objavljamo na naši podstrani
.

Oglejte si tudi