Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
3°C
JUTRI
7°C
5°C
3545

Dejavnosti Večgeneracijskega centra Gorenjske v oktobru

TELOVADBA ZA NAJLEPŠA LETA

Sreda, 5. 10., 19. 10., 26. 10. 2022 od 17:00h do 18.00h

Lokacija: Grad Dvor Preddvor

Telovadba bo potekala na stolih in stoje. Razgibali boste vse dele telesa letom

primerno. S seboj prinesete  samo dobro voljo in nasmeh in pridite v udobnih oblačilih. Vabljeni udeleženci vseh starosti.

KULINARIČNA DELAVNICA – SKUTINE DOBROTE

Torek, 11. 10. in Četrtek 13. 10. 2022 ob 16:00h do 18.00h

Lokacija: Tupaliče 55

Skuta je pomembno živilo, saj gre za kakovosten vir beljakovin. Za razliko od nekaterih drugih živil, ki so bogata z beljakovinami, je skuta lahko prebavljiva, hkrati pa je nasitno živilo z nizko kalorično vrednostjo, zato je sestavni del zdravega življenjskega sloga.

Število mest omejenih. Obvezne prijave:

telefon: 04 280 48 25 ali e- pošto: mck-prijava@luniverza.si

USTVARJALNA DELAVNICA—OBLEČEMO JESENSKE BARVE – »OGRLICA IZ FILCA«

Sreda, 12. 10. 2022 od 17:00h do 19:00h

Lokacija: Društvo upokojencev Preddvor

Preproste kreacije, ki si jih lahko naredite sami in se čudovito prilegajo jesenskim dnem. Enostavno, tako kot narava z barvami popestri turobne jesenske dni, tudi vi z barvami lahko popestrite  dolgočasna oblačila. Zato si  bomo na tokratni delavnici izdelali ogrlico iz filca, ki je lahko prav takšne barve in oblike, kot ste si jo vedno želeli kupiti. Ta verižica bo posebna, saj si jo boste izdelali sami pod strokovnim vodstvom. Vabimo vas, da se nam pridružite v ustvarjalnem vzdušju. Barvito bo!

 

UMOVADBA

Sreda, 19. 10. 2022 od 17:00h do 18:00h

Lokacija: Društvo upokojencev Preddvor

Umovadba krepi možganske mišice. Redno  izvajajte ustrezne vaje, s katerimi lahko izboljšate spomin, pozornost in hitrost procesiranja informacij ter omilite usihanje funkcij.

 

TOMBOLA

Četrtek, 20. 10. 2022 od 17.00h do 18.00h

Lokacija: Društvo upokojencev Preddvor

Tombola je preprosta igra, kjer se iz bobna vleče številke, igralci pa pokrivajo številke na kartici. Ena pokrita vrstica prinese tretjo nagrado, dve pokriti vrstici drugo nagrado in tri pokrite vrstice prvo nagrado. Vabljeni na zabave, smeha in veselja poln dogodek. Dodatni čar pa mu dajejo tudi lepe ter simbolične nagrade.

 

Oblikovanje v spletnem programu »CANVA«

Sobota, 22. 10. 2022 od 16:00h do 19:00h

Lokacija: Turistično informacijski center Preddvor

Aplikacija Canva bo v veliko pomoč vsem tistim, ki niste strokovnjaki za design, vendar bi vam pri vašem delu vseeno prišlo prav, če bi lahko na hiter in enostaven način pripravili vsaj nekaj osnovnih grafičnih elementov. Delavnica je namenjena začetnikom, ki orodja še ne poznajo, vendar je obvezna osnovna računalniška pismenost in dostop do e-pošte. Udeleženci lahko prinesejo svoje prenosne računalnike ali delajo na naših.

 

LJUDSKO PETJE 

Ponedeljek 10. 10. 2022 in Ponedeljek 24. 10. 2022 od 10:00h do 11:00h

Lokacija:  Dom starejših občanov Preddvor

Kje so tisti časi, ko so fantje in dekleta prepevali na vasi. Prepevali bomo večglasne ljudske pesmi cele Slovenije.

 

PREDAVANJE IN POGOVOR S KATJO LESAR IN MAJO MEGLA; »Živeti življenje s čim manj stresa«

Sreda 26. 10. 2022 ob 19. uri

Lokacija: Grad Dvor Preddvor

Če se spustimo po toboganu kroničnega stresa, pristanemo v boleznih, izgorelosti, depresiji. Na predavanju bomo na kratko osvetlili mehanizem stresnega odziva in škodljivost kroničnega stresa ter se nato posvetili predvsem temu, kako sami sebi ustvarjamo stres z načinom, na katerega se odzivamo na življenjske situacije in izzive, z našim vedenjem, s prepričanji, visokimi cilji in vrednotami. In ko vemo, kaj nam škodi, lažje spremenimo svoje naravnanosti in jih obrnemo v tisto smer, ki nam koristi, nas podpira in hrani.

O tem se bomo pogovarjali s psihoterapevtko Katjo Lesar  in avtorico, novinarko, založnico ter publicistko Majo Megla.

 

ŠIVILJSKA DELAVNICA-IZDELAVA KRPANK-PATCHWORK

Četrtek, 27. 10. 2022 od 16:30h do 18:30h

Lokacija: Turistično informacijski center Preddvor

Izdelovali bomo preproste krpanke v različnih tehnikah in najbolj pogostih vzorcih, ki se uporabljajo. Iz že uporabljenega blaga ali ostankov blaga bomo ustvarili unikatne izdelke za naš dom ali kot darilo za naše  najdražje prijatelje.

 

Na vse aktivnosti so obvezne prijave na:

telefon: 04 280 48 25 ali e- pošto: mck-prijava@luniverza.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi