Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
9°C
JUTRI
25°C
12°C
Oceni objavo

11. mini tabor v Hudičevem borštu

10 in 11. maja se je skupina zavzetih mladih planincev interesne dejavnosti Gremo v hribe udeležila tradicionalnega mini tabora v Hudičevem borštu. Ob spremstvu mentoric Romane Naglič in Petre Lombar  Premru so se v petek popoldne iz Mač povzpeli do znamenitega gozda sredi Zaplate, med vzponom pa z zanimanjem spoznavali zanimivo, z ledinskimi imeni povezano kulturno dediščino. V zavetišču nas je sprejel oskrbnik Rajko Fende, ki je zvečer spregovoril o tem, kaj lahko sami storimo za varnost na poti v gore, v soboto zjutraj pa so se otroci pod njegovim vodstvom preizkusili v praktični veščini samovarovanja. Seveda so tudi letošnji tabor spremljale palačinke, ki smo jih pripravili sami, ter navdušenje nad spanjem v gorski koči s pogledom na lučke v nočni dolini. Ob povratku smo se povzpeli še na najvišjo točko »odprave« Javorov vrh, občudovali Zaplato in njene sosede z razgledišča ter si oddahnili na sv. Jakobu. Nekoliko utrujeni a zadovoljni in ponosni so otroci po 22 urah pustolovščino, ki so jo spremljale idealne vremenske razmere, zaključili ob preddvorskem jezeru.

Hvala oskrbniku Rajku Fendetu in Planinskemu društvu Preddvor s predsednikom Alešem Drekonjo, da mladim šolskim planincem že 10 let omogočate nepozabna planinska doživetja »pri hudičku«.

Petra Lombar Premru

Foto: Petra Lombar Premru in Romana Naglič

Oglejte si tudi