Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
26°C
14°C
JUTRI
25°C
14°C
3766

Sporočilo za javnost: Varen dostop do pitne vode

Zagotavljamo varen dostop do pitne vode z evropskimi sredstvi za oskrbo s pitno vodo v Savinjski regiji.
Služba Vlade Republike Slovenije za razvoj in evropsko kohezijsko politiko je odobrila evropska sredstva za projekt »Oskrba s pitno vodo v Savinjski regiji – 1. sklop«. Za 6,2 milijona evrov vreden projekt, ki ga bo izvajala Občina Žalec skupaj z občinami Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor in Vransko v sklopu dogovora za razvoj Savinjske razvojne regije, bo Kohezijski sklad prispeval skoraj 2,6 milijona evrov.
Občina Žalec kot nosilka projekta bo v sodelovanju z naštetimi občinami na vodovodnih sistemih Tabor, Vransko, Polzela in Žalec, ki so povezani v enovit vodovodni sistem, tega na novo zgradila oziroma rekonstruirala. V okviru investicije bodo občine izvedle rekonstrukcijo skoraj 2000 metrov vodovoda in treh črpališč. Poleg tega bodo zgradile novo zajetje, objekt za pripravo vode, dva vodohrana in 10,5 kilometra novega vodovoda.
Naložba bo zagotovila stabilnejšo in varnejšo oskrbo s kakovostno pitno vodo za 14.807 prebivalcev.
Projekt bo končan predvidoma v prvi polovici leta 2023.
Magda Cilenšek

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi