Slovenska moška lokostrelska ekipa s sestavljenim lokom v postavi Tim Jevšnik, doma s Polzele, Aljaž Matija Brenk in Staš Modic je na evropskem prvenstvu v Antalyi v finalu osvojila srebrno kolajno.
V Antalyi v Turčiji je potekalo evropsko prvenstvo v tarčnem lokostrelstvu. Po kvalifikacijah se je moška ekipa s sestavljenim lokom uvrstila na peto mesto. Nato so v dvobojih premagali ekipe Slovaške, Italije in Turčije. Za zlato kolajno so se pomerili z ekipo Francije. Dvoboj je bil izjemno napet, saj sta bili ekipi do zadnje serije izenačeni, nato pa je Francija za dve točki premagala Slovenijo.
Z rezultatom 236 proti 234 je ekipa Slovenije osvojila srebrno kolajno in naslov evropskih podprvakov.
Tone Tavčer




