Logo MojaObčina.si
DANES
19°C
2°C
JUTRI
22°C
4°C
4374

Poziv k odstranjevanju vegetacije na vodnih in priobalnih zemljiščih

Direkcija Republike Slovenije za vode (DRSV), sektor območja Savinje, kot upravljavec vodotokov na območju porečja Savinje in dela porečja Sotle ugotavlja, da se na vodnih in priobalnih zemljiščih nabirajo podrta in poškodovana drevesa ter druga vegetacija, ki ovirajo in še zlasti ob pojavu visokih voda zmanjšujejo pretočnost strug vodotokov.

Na podlagi določil Zakona o vodah DRSV poziva lastnike in druge uporabnike vodnih in priobalnih zemljišč, naj odstranijo podrta drevesa, polomljena debla in vejevje.

Po Zakonu o vodah mora lastnik ali drug uporabnik ob vodotoku drugega reda, kamor spadajo vsi vodotoki na območju sektorja območja Savinje (razen Savinje, Pake in Sotle), sam zagotavljati odstranjevanje poškodovane zarasti na bregovih (odmrle, propadajoče zarasti), odstranjevanje plavja (odpadlega listja in drugih plavajočih predmetov), odpadkov in drugih opuščenih in odvrženih predmetov ter snovi z vodnih in priobalnih zemljišč.

Celoten dopis DRSV je v prilogi.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi