Občina Polzela je na predvečer dneva državnosti pripravila slovesno občinsko proslavo, s katero je počastila enega izmed najpomembnejših praznikov samostojne Slovenije. V Kulturnem domu na Polzeli smo se zbrali številni občanke in občani, predstavniki javnega življenja in ugledni gostje ob počastitvi 35. obletnice samostojne države.
Slovesnost se je začela s prihodom praporščakov ob spremljavi Kulturno-glasbenega društva Cecilija, nato pa je zbrane s slovensko himno pozdravila Manca Izmajlova. V uvodnem nagovoru je moderatorka večera Blažka Klemenčič poudarila pomen dneva državnosti kot praznika, ki Slovence povezuje v spoštovanju do zgodovine, vrednot in skupne prihodnosti.
Osrednji govornik večera je bil minister za obrambo Republike Slovenije Valentin Hajdinjak, ki je v svojem nagovoru izpostavil pomen poguma, enotnosti in zaupanja kot vrednot, ki so bile ključne pri nastanku samostojne Slovenije ter ostajajo pomembne tudi v sedanjem času. Po nagovoru se je minister vpisal v protokolarno knjigo Občine Polzela.
Pomemben del slovesnosti je bil namenjen mladim. Občina Polzela je tradicionalno počastila devetošolke in devetošolce, ki so vseh devet let osnovnošolskega izobraževanja zaključili z odličnim uspehom. Župan Jože Kužnik je skupaj z ravnateljico Bernardko Sopčič in razredniki podelil priznanja odličnjakom ter jim zaželel veliko uspehov na nadaljnji izobraževalni poti. Ob tej priložnosti je poudaril, da so znanje, vztrajnost in odgovornost temelj uspešne prihodnosti ter pomembna naložba za razvoj celotne družbe. Priznanja so prejeli Nina Miklič, Maša Mihelič, Ela Trkaj, Larisa Turnšek, Maks Zabukovnik, Katerina Fidler, Jaka Jazbec, Mihael Rizmal, Neli Adamović, Vito Jošt, Luka Ramšak, Tia Strojanšek Marovt in Anej Štahl Forštner. Odličnjaka Lia Stropnik in Matic Kaligaro bosta priznanje zaradi odsotnosti prejela ob poznejši priložnosti. Njihovi dosežki so dokaz, da predanost, odgovornost in vztrajnost prinašajo rezultate ter predstavljajo trdne temelje za prihodnost.
V nadaljevanju večera je bila izročena plaketa Občine Polzela Slavku Jernejšku, ki zaradi odsotnosti ob uradni podelitvi občinskih priznanj ob občinskem prazniku priznanja ni mogel prevzeti. Njegovo dolgoletno delo in prispevek k razvoju lokalne skupnosti sta bila deležna iskrenega priznanja in spoštovanja vseh navzočih.
Dogodek so s svojimi nastopi obogatili člani Kulturno-glasbenega društva Cecilija pod vodstvom Gašperja Smisla. Manca Izmajlova pa je navdušila z interpretacijami pesmi Lastovka, Dan ljubezni in Domovini, ki so ustvarile prijetno in čustveno vzdušje ter poudarile bogastvo slovenske glasbene dediščine.
Dan državnosti je praznik vseh državljank in državljanov, praznik poguma, odgovornosti in skupnosti. Prihodnost Slovenije nastaja vsak dan skozi naša dejanja, medsebojno spoštovanje in pripravljenost sodelovati za skupno dobro.
Prireditev se je sklenila s koračnico in odhodom praporščakov, ki jim je poveljeval poveljnik PGD Polzela Aleksander Koler. Večer se je nato nadaljeval v prijetnem vzdušju ob pogostitvi in druženju v parku osrednjega dela Občine Polzela. Soustvarili smo dostojanstveno in srčno praznovanje dneva državnosti. Naj živi Slovenija.
Lidija Praprotnik





