14, POKAL OBČINE OPLOTNICA

V soboto, 19.10.2019 smo že štirinajsto leto zapored organizirali tradicionalni karate turnir Pokal občine Oplotnica. Turnirja se je letos udeležilo 137 tekmovalcev iz 21 slovenskih klubov, ki so opravili 183 prvih nastopov v kategoriji kat in športnih borb, od najmlajših do mladincev. Tekmovanje je sodilo 13 sodnikov delegiranih s strani Karate zveze Slovenije. Z izjemo ene poškodbe tekmovalke v katah je turnir potekal tekoče in bil zaključen ob 15.00 uri. Devetnajst oplotniških tekmovalcev  je bilo  v dvorani, kjer vsakodnevno trenirajo še posebej motiviranih, kar so pokazali tudi z odličnimi rezultati saj so osvojili 18 medalj od tega 5 zlatih, 7 srebrnih in 6 bronastih odličij in sicer;
  • Anej Lipuš, 2. mesto – kata najmlajši
  • Brglez Alja, 3. mesto – kata najmlajše
  • Ema Samastur, 2. mesto – kata mlajše kadetinje
  • Adrijan Stegne, 2. mesto – kata mlajši kadeti
  • Neža Pučnik, 3. mesto kata kadetinje
  • Tibor Hmelak, 1. mesto – borbe dečki (-35 kg)
  • Benjamin Jelenko, 1. mesto – borbe dečki (-40 kg) in 2. mesto borbe ml. kadeti (-40 kg)
  • Alina Jevšenak, 1. mesto – borbe malčice (-30 kg) in 2. mesto borbe deklice (-40kg)
  • Miha Valenčak, 1. mesto – borbe kadeti (-57 kg) in borbe mladinci (-76kg)
  • Nina Jelenko, 3. mesto – borbe deklice (-40 kg) in malčice (30 +)
  • Ivančič Kiara, 2. mesto – borbe malčice (-30 kg)
  • Neli Valenčak, 3. mesto – borbe deklice (-40 kg)
  • Lan Goleš, 3. mesto – borbe dečki (-35kg)
  • Miriam Polanec, 2. mesto – borbe deklice (40 kg+)

Navedeni rezultati so zadostovali po osvojenih odličjih, za skupno 2. mesto turnirja. Za eno zlato medaljo so bili boljši tekmovalci iz Društva za karate Celje, tretje mesto pa so osvojili člani karate kluba Velenje.