Logo MojaObčina.si

Nazarje

DANES
12°C
4°C
JUTRI
8°C
5°C
2601

Ravnanje z odpadki

Na področju ravnanja z odpadki sta poleg okoljskega pomembna tudi ekonomski in socialni vidik. V skladu s ciljem EU, naj bi družba postala "družba recikliranja", ki se poskuša izogibati nastajanju odpadkov in uporablja odpadke kot vir. Zato je potrebno, da zagotavljamo ločevanja odpadkov na izvoru ter zbiranja in recikliranja določenih tokov odpadkov. V skladu s tem ciljem in zaradi poenostavitve predelave ali za izboljšanje  možnosti za predelavo je treba odpadke pred oddajo v predelavo zbirati ločeno, če je tehnično in okoljsko izvedljivo in to ne povzroča prevelikih stroškov.

PUP Saubermacher, d.o.o. Velenje je koncesionar, ki je bil izbran na javnem razpisu in je zadolžen za ravnanje s komunalnimi odpadki. Koncesionar je pripravil obvestilo za občane.

Dokumenti, priloge:
Objava PUP 2019

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi