Bolj prazni trnki

V ponedeljek, 24. maja 2021, je Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije, skupaj z Zvezo paraplegikov Slovenije  organiziralo 10. memorialno tekmo v spomin dolgoletnega člani in ustanovitelja Zveze, Ivana Peršaka. Hkrati z memorialom je potekalo tudi 1.kolo lige ZPS v športnem ribolovu.

Sredi prekmurskih ravnic se je zbralo 22 ribičev iz sedmih regijskih društev Zveza paraplegikov Slovenije, ki so svoje ribiško znanje in srečo preizkušali na ribniku Ormož. Po štiriurnem tekmovanju, so sodniki stehtali ulov in ribe vrnili v ribnik.

Ekipa Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije je osvojila prvo mesto, pred ekipo DP ljubljanske pokrajine in DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Ekipa DP Koroške je bila peta.

Lastnik najtežje mreže v posamezni konkurenci, je bil Gašper Peček iz DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja, ki je zraven medalje prejel tudi prehodni pokal drugič. Na drugem mestu je bil Rudi Centrih iz DP Jugozahodne Štajerske ter tretji Boštjan Javernik iz DP Koroške.