Logo MojaObčina.si

Moravske Toplice

JUTRI
33°C
16°C
ČE.
35°C
18°C
5970

Plečnikova cerkev (sakralna dediščina)

Cerkev Gospodovega vnebohoda v Bogojini (Plečnikova cerkev)
 

Bogojanska cerkev (1924–1927) arhitekta Jožeta Plečnika sodi med najmodernejše cerkvene stavbe v Evropi. Vrhunska arhitektura, ki dovršeno povezuje staro z novim, je bila ustvarjena prav za ta prekmurski del zemlje. Bogojinčan Franc Bajlec, ki je obiskoval tedanjo Plečnikovo šolo, je svojega profesorja obvestil o želji župnika Ivana Baše in Bogojinčanov po novi cerkvi.

Več o Plečnikovi cerkvi najdete na povezavi.

Informacije za obiskovalce
Oddaljenost od Moravskih Toplic: Bogojina, 6 km
Ogled cerkve je mogoč po dogovoru z župniščem v Bogojini.
Župnišče Bogojina
T: +386 2 547 92 50

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi