Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
9°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

Dnevi evropske kulturne dediščine (DEKD) - 29. 9. 2023

Dnevi evropske kulturne dediščine, kot pove že ime, so skupna akcija številnih evropskih držav pod okriljem Sveta Evrope in Evropske komisije. TIC Moravske Toplice se akciji vsako leto pridružuje z organizacijo akcije Odprta vrata dediščine, kjer obiskovalci lahko pobliže spoznajo z dediščino povezane ponudnike iz občine Moravske Toplice, ki predstavljajo svojo dejavnost ter v individualno doživetje dediščine vključujejo obiskovalce in goste.


Vodstvo po evangeličanski cerkvi in branje odlomkov v prekmurščini - 29. 9. 2023

V občini Moravske Toplice se Dnevom evropske kulturne dediščine (DEKD) letos pridružujemo s sklopom aktivnosti, v okviru katerih boste pobližje spoznali naše z dediščino povezane ponudnike, ki vam bodo predstavili svojo dejavnost. Verjamemo, da boste domov odšli bogatejši za novo in edinstveno doživetje. 

Vabljeni na vodeni ogled evangeličanske cerkve v Moravskih Toplicah z oživljanjem prekmurščine kot nesnovne dediščine v avdio oziroma zvočni obliki. Izbranim in navdihujočim odlomkom iz Stare in nove zaveze Svetega pisma v prekmurščini boste prisluhnite na tablicah s slušalkami ali preko zvočnika. 

Ogledu znotraj sledi sprehod po Parku prekmurske reformacije in predstavitev Evropske kulturne poti reformacije. 

https://www.visitmoravsketoplice.com/si/dogodki/1344/DEKD-2023---Vodstvo-po-evangelicanski-cerkvi-in-branje-odlomkov-v-prekmurscini


Prekmurščina, kinč predragi – Živa prekmurska kulturna dediščina v zvoku in pisavi - 29. 9. 2023

Pri založbi Mladinska knjiga je na pobudo in v sodelovanju s Prekmurskim društvom general Maister Murska Sobota ter Ministrstvom za kulturo izšla knjiga Prekmurščina, kinč predragi – Živa prekmurska kulturna dediščina v zvoku in pisavi. Knjiga je nastala z namenom ohranjanja in obujanja prekmurskega dela slovenske kulture. Ustvarili so jo prekmurski in prekmursko govoreči strokovnjaki, knjiga pa poleg pisane besede na priloženem digitalnem mediju prinaša tudi zvočne in druge interaktivne vsebine.

O knjigi bodo govorili njeni ustvarjalci. 
V občini Moravske Toplice se Dnevom evropske kulturne dediščine (DEKD) letos pridružujemo s sklopom aktivnosti, v okviru katerih boste pobližje spoznali naše z dediščino povezane ponudnike, ki vam bodo predstavili svojo dejavnost. Verjamemo, da boste domov odšli bogatejši za novo in edinstveno doživetje. 

https://www.visitmoravsketoplice.com/si/dogodki/1345/DEKD-2023---Prekmurscina-kinc-predragi-%E2%80%93-Ziva-prekmurska-kulturna-dediscina-v-zvoku-in-pisavi


Oglejte si tudi