Logo MojaObčina.si
DANES
14°C
6°C
JUTRI
12°C
5°C
Oceni objavo

Ugotovitve inšpekcijskega nadzora - komunalni odpadki

Služba za medobčinski inšpekcijski nadzor Skupne občinske uprave občin Dolenjske je v času od 18. 9. 2023 do 20. 10. 2023, v sodelovanju z izvajalcem javne službe ravnanja s komunalnimi odpadki, Komunalo Trebnje d.o.o., s sedežem na naslovu 8210 Trebnje, Metelkova ulica 30, izvedla poostren nadzor glede pravilnega odlaganja komunalnih odpadkov in ločevanja komunalnih odpadkov na izvoru nastanka.

Nadzori so bili usmerjeni na pregled individualnih zabojnikov pri gospodinjstvih kakor tudi skupnih zbiralnic za komunalne odpadke – skupaj je bilo pregledanih 274 lokacij. V okviru nadzora je bilo ugotovljeno, da je največ nepravilnosti pri odlaganju mešane embalaže (kovinska, plastična, sestavljena) in papirja ter papirne embalaže v zabojnike za mešane komunalne odpadke. Pogosta nepravilnost je tudi pri odlaganju bioloških odpadkov v te zabojnike.

V okviru izvedenega nadzora so bile ugotovljene kršitve, zoper kršitelje bodo uvedeni prekrškovni postopki.


Skupna občinska uprava občin Dolenjske

Služba za medobčinski inšpekcijski nadzor

Oglejte si tudi