Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

JUTRI
26°C
12°C
TOR.
25°C
14°C
2815

Strokovna ekskurzija PGD Jablan 2019

Jablanski gasilci smo 23. 11. 2019 organizirali izlet na Koroško. Najprej smo si ogledali muzej, nato pa še rudnik svinca in cinka pod Peco. Svinčevo rudo so na tem območju izkopavali že stari Rimljani, prvo obratovalno dovoljenje pa je bilo izdano leta 1665. V vseh teh letih je bilo pod Peco v več nadstropjih skopanih več kot 800 km rovov. Z rudarskim vlakom smo se odpeljali 3,5 km v notranjost, 600m pod vrh gore. Ogledali smo si zgodovino rudarjenja od samega začetka pa vse do modernih časov. Nato smo se odpravili na turistično kmetijo Klančnik. Slednja slovi po tem, da gostom postrežejo samo tisto, kar sami pridelajo. Najprej smo pojedli okusen divjačinski golaž, poleg pa so nam postregli še domače jabolčno vino »toukouvec«. Sledil je še ogled kmetije. S traktorskim vlakom smo se zapeljali skozi obore divjadi, vse do ekološke učilnice sredi gozda in nato nazaj. Sledil je obisk kolegov gasilcev v PGD Radlje ob Dravi. Pokazali so nam novi gasilski dom in muzejsko zbirko, ki jo stalno dopolnjujejo. Za zaključek dneva pa smo imeli še obilno večerjo v gostilni Bajta.

 

Klemen Drenik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi