Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

DANES
21°C
7°C
JUTRI
20°C
8°C
2815

Prijava škode zaradi suše

Občinska komisija za ocenjevanje škode na kmetijskih pridelkih bo, na podlagi sklepa Ministrstva za obrambo, Uprave RS za zaščito in reševanje, št. 844-18/2022-13 – DGZR z dne 12. 8. 2022, zbirala vloge oškodovancev, ki so utrpeli škodo zaradi posledic suše 2022 na prizadetih območjih katastrskih občin in prizadetih kulturah. Oškodovanci dostavijo izpolnjene vloge na obrazcu št. 2 v sprejemno pisarno Občine Mirna Peč v času uradnih ur in sicer do vključno 16. 9. 2022. Po prejemu vloge bo občinska komisija opravila terenske oglede in do roka posredovala informacije državnim institucijam. 

Prijava je hkrati tudi vloga za finančne kompenzacije države. Do odškodnine bodo upravičeni registrirani kmetijski pridelovalci, ki bodo vložili vloge za prijave škode, po trenutnih napovedih pa bo država te izplačala v začetku prihodnjega leta. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi