Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

JUTRI
19°C
4°C
ČE.
18°C
4°C
4848

MIREN KRAS navdušil obiskovalce MOS-a v Celju

Med 15. in 19. septembrom se je v Celju odvil 53. Mednarodni obrtno podjetniški sejem, na katerem se je že tradicionalno predstavljal tudi slovenski turizem. Tema letošnje predstavitve je bila trajnostna gastronomija v luči naziva Slovenije kot Evropske gastronomske regije 2021 in nacionalne kampanje Zdaj je čas. Moja Slovenija

K sodelovanju na sejmu in k predstavitvi na razstavnem prostoru STO smo bile povabljene destinacije z znakom Slovenia Green, ki smo v letošnjem letu pristopile k izpolnjevanju gastronomskega modula. Miren Kras so v koordinaciji Turizma Miren-Kostanjevica zastopali Društvo žena Žbrince iz Opatjega sela, Magda Rogelja iz Zeliščne kmetije Rogelja in Božo Leban iz Lipe kot predstavnik ponudnikov osmic. Z nami so bili tudi Beluško in knjige receptov Šparglji - beluši, ki so pritegnile zanimanje ljubiteljev kuhe vsaj enako kot zabavni videospoti iz letošnje spomladanske kampanje Zgodbe iz lonca. Celotno karavano sta pospremila podžupan Zvonko Ferfolja in Nevenka Vuk.

Navdušeni nad glasbenikoma, Božom na harmoniki in Zvonetom na kitari, obema sta sem pa tja s petjem pomagale tudi Žbrince, posebej pa nad spretnim Božovim igranjem na »kraško violino« ob kozarcu terana, so obiskovalci doživeli pravo bombo gostoljubja in dobre volje. Med njimi sta bila tudi minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek in direktorica Slovenske turistične organizacije mag. Maja Pak. Z energijo in srčnostjo Miren Krasa smo očarali tudi voditeljico Marjano Grčman.

Iz Slovenske turistične destinacije smo prejeli pohvalo za organizacijo in predstavitev: »Vaša številna ekipa je z odlično animacijo in srčnostjo na razstavni prostor vnesla pravo vzdušje destinacije in slovenskega turizma. Čestitke za odličen nastop in upamo, da se kmalu spet srečamo.«

Ekipa Turizma Miren-Kostanjevica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi