Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
7°C
-2°C
JUTRI
7°C
1°C

8. februar - slovenski kulturni praznik

1577
Organizator: Društvo Simon Jenko in ZRC SAZU

Društvo Simon Jenko Temnica  in Znanstvenoraziskovalni center Slovenske akademije znanosti in umernosti vas vabita na poćastitev kulturnega praznika v Temnico. Gostja prireditve bo pesnica Miljana Cunta, ena najboljših slovenskih pesnic poosamosvojitvenega obdobja. Pogovor bo vodil dr. Oto Luthar,  direktor Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti. Petje bodo prispevali pevci okteta Rožmarin. 

Letošnja gostja večera Miljana Cunta,  je magistrirala iz angleške književnosti na Univerzi v Ljubljani. Ukvarjala se je s kulturno organizacijo, prevajanjem in leksikografijo. Bila je programski vodja festivala Vilenica (2005–2009), koordinator programa festivala Fabula 2010 in programski vodja Fabule 2011. Iz angleščine je prevedla izbrane pesmi G. M. Hopkinsa, M. Hopwood in C. G. Rossetti. Revijalne objave njenih pesmi so izšle v Sloveniji, na Hrvaškem in v Italiji. Njen pesniški prvenec Za pol neba (Študentska založba, 2010) je bil nominiran za Veronikino in Jenkovo nagrado.

Lepo vabljeni na večer kulture.

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!