Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
3°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 10°C
torek, 24.10.2017
2°C | 15°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Povej občini


SOSED SOSEDU

| |
09.11.2011      11:20
6
A A

Povej občini


Povej občini


Povej občini
Povej občini
Deli:
Si opazil v tvojem lokalnem okolju kakšen problem ali težavo? Ne veš kako se lotiti reševanja? Ne veš na koga se obrniti, kdo bi ti lahko pomagal pri reševanju tega problema? Bi rad odgovorne opozoril na ta problem? Napiši tukaj.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 6 komentarjev
Štefan Erjavc
Štefan Erjavc Se strinjam0 Se ne strinjam0
Dodajam še drugi del dokumenta ki mi je pri kopiranju izostal -

Za posaditev je potrebno 10-12 češnjevih dreves, ker jih prave velikosti nimajo v drevesnicah nikjer, predlagam, da jih nabavimo kar v domačem okolju, saj so avtohtona in najbolje prilagojena za naše okolje.
Sadike divjega kostanja in ameriškega hrasta imajo v Omoriki. Vem kje se da dogovoriti zanje, strošek je samo delo in prevoz.


Štefan Erjavc

http://www.gozd-les.com/vsebina/divja-cesnja


18.10.2012 ob 9:31:54 Odgovor Prekliči
Štefan Erjavc
Štefan Erjavc Se strinjam0 Se ne strinjam0
Mežica, čebelam prijazna občina.
Po odprtju čebelarske zbirke Rudolfa Galoba, bi kot parkovna drevesa bilo dobro posaditi večje število gozdnih češenj, (prunus avium) zaradi zelo ugodnih učinkov na zdravje in uspešen razvoj čebeljih družin. Poleg tega je gozdna češnja pomembna za ohranitev biotske raznovrstnosti, je nosilec prehrane za mnoge ptice pevke, razne krilate žuželke, odpad z nje ustvarja humusno plast in ugodno vpliva na talno floro in favno. In skozi vso leto je lepa s svojo podobo. Več o njej na povezavi spodaj. Posaditi bi bilo dobro tudi 3-5 divjih kostanjev, eden raste pri Narodnem domu. Divji kostanj je lepo okrasno drevo, iskani so plodovi za domača zdravila in kot material ki ga rabijo otroci za ustvarjanje v vrtcu. Iskan je tudi ameriški hrast ki ima velike lepe želode in se v jeseni lepo iz zelene v rumeno in nazadnje v rdeče obarva.
Za češnje predlagam da jih posadimo ob levem bregu reke Meže od društva upokojencev do nekdanje Slana-tove hiše in kjer je prostor do potoka Škratkovec. Prostor zanje je tudi ob Meži pri čistilni napravi in kot zamenjava za ostarele vrbe žalujke zadaj za Narodnim domom, v kombinaciji divjimi kostanji in ameriškim hrastom. Hkrati pa bi bilo dobro nekoliko urediti celotno brežino reke Meže. Omenjena brežina reke je zaraščena z sicer ustreznimi obvodnimi vrstami grmovnic in drevnin, ki pa se zanje značilno grmasto razraščajo. Nekatera debla teh dreves s poševno rastjo preveč posegajo na vodni in obvodni prostor in s tem ogrožajo pretok reke ob narasli vodi in mokrem snegu. Za ohranitev trdnosti brežine bi pustili svobodno rasti vsa pokončna drevesa zaradi vremenskih in drugih vplivov kot estetskega videza. Zmanjšati je potrebno tudi obseg grmovnic, da se opomore zelena površina. V vrzeli med drevesi pa bi posadili gozdne češnje, ki bi s svojo cvetočo pomladansko podobo reke Meže še dodatno poživile.
Za posaditev je potrebno 10-12 dreves, ker jih prave velikosti

18.10.2012 ob 9:21:11 Odgovor Prekliči
Maksimiljan Kragelnik
Maksimiljan Kragelnik Se strinjam0 Se ne strinjam0
Na naši spletni strani je pri otroškem abonmaju za 2012 napaka pri ceni vstopnice, zato prosim, da ustrezno popravite, da cena ne bo 2500 EUR.

Max KRAGELNIK

14.08.2012 ob 11:08:17 Odgovor Prekliči
Lejla Hatič
Lejla Hatič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Pozdravljeni!
Mene pa zanima ali bo v Mežici narejeno kakšno igrišče za otroke za igranje z žogo,postavili so se le znaki PREPOVEDANO IGRANJE Z ŽOGO!Otroci pa nimajo kam igrat žogo.
Za odgovor se vam zahvaljujem!

13.06.2012 ob 9:55:01 Odgovor Prekliči
Katarina Markovič
Katarina Markovič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Pozravljeni!
Ker se bodo zdaj res končno rušie drvarnice na lenartovi, me zanima, če boste zdaj dali kakšen načrt za lepši izgled lenartove ulice -vrstne hiše. Ali bo spet delal vsak po svoje-različne vrtne hiše itd.Zanima me tudi, kdaj boste asfaltirali prostor pred Lenartovo 8.Prosim, če mi odgovor pošljete na gmail katarinamarkovicster@gmail.com
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem

11.05.2012 ob 14:16:11 Odgovor Prekliči
6 komentarjev
Stran 1 2 >