Logo MojaObčina.si

Mežica

JUTRI
29°C
18°C
ČE.
29°C
17°C
1811

Dan dejavnosti - OGLED RUDNIKA in MUZEJA

V sredo, 22.6., smo imeli učenci od 1. do 5. razreda dan dejavnosti. Že zjutraj smo se podali na Glančnik do Podzemlja Peca.

V muzeju smo si ogledali zbirko mineralov, rudnin, jamomersko pisarno, rudarsko stanovanje ter razstavo fotografij Maksa Kunca. Star rudarski vlak pa nas je odpeljal v osrčje rudnika, kjer smo ob spremstvu vodnikov spoznali zgodovino rudarjenja in s pomočjo razstavljenih eksponatov doživeli pravi »knapovški šiht«. Škrat Perkmandeljc pa je za tretješolce skril tudi zaklad. So ga našli?

Po končanem ogledu smo se sprostili še v Doživljajskem parku pred TIC Podzemlja Pece, nato pa dejavnosti zaključili v šoli. 

Ob tej priložnosti se zahvaljujemo podjetju TAB Tovarna akumulatorskih baterij d.d., ki nam je doniral vstopnino za ogled rudnika z vlakom in ogled muzeja ter zaposlenim Podzemlja Peca za naklonjenost in prijaznost.

MI SMO IMELI NEPOZABEN DAN, POLN DOŽIVETIJ!

Bi ga imeli tudi vi? Rudnik Mežica vabi tudi vas, da ga raziščete in doživite.

Učenci in učiteljice od 1. do 5. razreda

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi