NED.
14°C
1°C

CIKLUSI TURNIRJEV NAJMLAJŠIH 2018

Šahovski klub Komenda je že deveto leto zapored uspešno izvedel devet turnirjev najmlajših v koledarskem letu.

Nastopajo otroci do 10 leta starosti. Turnir poteka enkrat mesečno ob torkih na različnih osnovnih šolah v ljubljanski regiji.

Letos je nastopilo 120 mladih igralk in igralcev iz 43 različnih osnovnih šol.

V skupnem seštevku (kjer se od 9 turnirjev upošteva 7 najboljših uvrstitev) je zmagal Matic LAVRENČIČ (OŠ Kolezija – ŠK Ljubljana). 2. mesto je osvojil Pavle Đokić (OŠ Vodmat – ŠK Komenda), 3. mesto je osvojil Teo Cimperman (OŠ Nove Jarše – ŠK Komenda).

Po posameznih starostnih skupinah so bili najboljši: Dečki do 10 let: 1. mesto Matic Lavrenčič (OŠ Kolezija – ŠK Ljubljana). 2. mesto Pavle Đokić (OŠ Vodmat – ŠK Komenda), 3. mesto Teo Cimperman (OŠ Nove Jarše – ŠK Komenda). Deklice do 10 let: 1. mesto Taja Guid (OŠ Maksa Pečarja – ŠK Ljubljana), 2. mesto Maša Baksa (OŠ Kolezija), 3. mesto Živa Rupar (OŠ Medvode). Dečki do 9 let: 1. mesto Stanko Perme (OŠ Komenda-Moste – ŠK Komenda), 2. mesto Vodnik Val (OŠ Brezovica – ŠD Vrhnika). 3. mesto Val Višček (OŠ Janka Modra – ŠK Komenda). Najboljše do 9 let: 1. mesto Lana Zorko (OŠ Predoslje – ŠS TZ Prevodi dvojka), 2. mesto Pia Barlič (OŠ Kolezija), 3. mesto Aneja Lapanje (OŠ Nove Jarše – ŠK Komenda). Najboljši do 8 let: 1. mesto Pavle Despotovič (OŠ Prežihov Voranc – ŠK Ljubljana), 2. mesto David Markus (OŠ Brinje – ŠK En Passant), 3. mesto Franc Babarovič (OŠ Martina Krpana). Najboljše do 8 let: 1. mesto Inti Maček (OŠ Frana Albrehta – ŠK Komenda), 2. mesto Ivan Kampuš (OŠ Janka Modra – ŠK Žalec), 3. mesto Evelina Marn (OŠ Nove Jarše – ŠD Mengeš – Trzin). Njaboljši do 7 let: 1. mesto Patrik Srebrnič Kučera (OŠ Brinje – ŠK En Passant), 2. mesto Lojze Perme (OŠ Komenda-Moste – ŠK Komenda), 3. mesto Vid Kampuš (OŠ Janka Modra – ŠK Žalec). Najboljše do 7 let: 1. mesto Sofia Timagina (OŠ Mengeš – ŠD Mengeš – Trzin), 2. mesto Anja Beber (OŠ Anton Globočnik – ŠK Postojna), 3. mesto Kaja Strnad (OŠ Anton Globočnik – ŠK Postojna). Najboljši do 5 let: Leonard Belyaletdinov (vrtec Ljubljana – ŠK Ljubljana).

Med 43  šolami je bila najboljša OŠ Kolezija, sledita OŠ Nove jarše in OŠ Prežihov Voranc.

Med 15 klubi je bil najbolši ŠK Komenda, sledita ŠK Ljubljana in ŠD Mengeš – Trzin.

V torek 11. 12. 2018 je bilo na osnovni šoli Kolezija izveden Zaključni turnir najmlajših in podeljene medalje in pokali. Na tem turnirju je zmagal Teo Cimperman (OŠ Nove Jarše), sledita Bine Markošek (OŠ Nove Jarše) in Pavle Đokić (OŠ Vodmat – vsi člani ŠK Komenda. Stanko Perme je osvojil 11. mesto, Inti Maček je osvojila 19. mesto, Lojze Perme pa 32. mesto.